Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Simyacı Ne Demektir Kısaca

Bu yazımızda simyacı ne demektir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Simya alanında, kimyasal maddelerin altına çevrilmesi söz konusudur. Geleneksel bilginin bilim diye kullanılması ve kötü amaçlara sevk edilmesi önemli ölçüde simyanın gözden düşmesine neden olmuştur. Simya alanında uğraşan kişilere, simyacı denir. Simyacı, simya alanında maddelerle uğraşan kişilere denmektedir.

Simya bir bilim değildir. Simya, Kimya bilimi gibi değildir. Kimya başlı başına bir bilimdir. Bilimsel araştırma yöntemlerinin kullanılması kimyayı, simyaya göre daha etkili yapmaktadır. Bilimsel araştırma yöntemlerinin kullanılmaması literatüre zarar verir. Bu nedenle kimya ile simya birbirinden ayrılır. Kimyaya bilimsel olarak daha çok itibar edilmektedir. Simyacı da bir bilim insanı değildir. Bilimsel yöntemleri eksik olarak kullanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Merve dedi ki:

    ÇOK SAĞOLUN ARKADAŞLAR

  2. pakize dedi ki:

    beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, simyacı nedir kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

  3. cansu dedi ki:

    Simyacı; Değersiz maddeleri altına çevirme, bütün hastalıkları iyileştirme ve hayatı sonsuz biçimde uzatacak ölümsüzlük iksir bulma uğraşlarıyla uğraşan kişilere denir.

Yorum Yaz