sesin maddenin bulunduğu her ortamdan geçebilmesi kimlerin çalışmalarını zorlaştırır?

sesin maddenin bulunduğu her ortamdan geçebilmesi kimlerin çalışmalarını zorlaştırır? hakkında yazı. sesin maddenin bulunduğu her ortamdan geçebilmesi kimlerin çalışmalarını zorlaştırır?

Ses, herkesin bildiği gibi ortamdan ortama rahatça geçebilir. Sesin bu şekilde ortamlardan ortamlara geçişini engelleyen meslekler hangileridir? Sesin bütün ortamlarda ilerleyebilmesi hangi alanlarda zorluk çıkarır hiç düşündünüz mü? Bu meslekte görev alan insanlar ses yalıtımı yaparlar. Ses yalıtımı ile düzgün sese ulaşmak hedeflenir. Veya dış ortamdan içeri tarafa sesin ilerlemesini durdurmaya çalışırlar.

Farz edelim ki son zamanlarda inşa edilen bütün binalar ses ve ısı yalıtımlı olarak düzenlenmiş. Ses yalıtımı ne demektir diye düşünürseniz seslerin binadan içeriye girmemesi için yapılan düzenlemelerdir. İstanbul’da çok işlek bir sokakta yaşadığınızı düşünün. Trafik gürültüsünden dolayı sessiz bir ortam bulamazsınız ve uyku uyumanız bile zorlaşır. Çünkü dışarıdan bütün sesler eve gelmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için ses yalıtımı yapılmaktadır.

Özetle sesin ortamdan ortama ilerlemesi bütün insanların yaşamına zorluk katar. Ek olarak bir ses sanatçısı için ses yalıtımı olması önemli bir unsurdur. Yalıtım ile en iyi sesler elde edilir ve kayıt altına alınır.

Ses izolasyonunun önemi, sesin ortamdan ortama ilerlemeye bilmesini size bu şekilde özetleyebiliriz.

sesin maddenin bulunduğu her ortamdan geçebilmesi kimlerin çalışmalarını zorlaştırır? hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.