Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Seramik Sanatları / Seramik ve Cam bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı 

Seramik sanatları programının amacı, seramik teknolojisi, cam ve seramik sanatları alanında çalışacak yaratıcı insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Seramik sanatları programında çoğunlukla uygulama ağırlıklı desen çalışması ve seramik kimyası alanlarında dersler okutulur. Okutulan diğer dersler sanat konularına ve seramik yapımına dönük bulunmaktadır. Son sınıf öğrencilerinin staj yapma zorunluluğu vardır.

Gereken Nitelikler

Sanata karşı ilgisi ve yeteneği bulunan, yaratıcı güce sahip olan her aday bu alanda başarı gösterebilir. El becerisi ve fiziksel olarak el ve kol sağlığı ön planda düşünülmelidir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Dört yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler “Seramik Sanatçısı” unvanını kazanırlar. Seramik ve cam sanatçısı, kil ve topraktan seramik ürün yapımı ile ilgili yöntemler geliştirir; seramik yapımında kullanılacak malzemenin fiziksel ve kimyasal özelliklerini belirler, kalite ve tip olarak uygun olan malzemeyi seçer, pişirme, sırlama ve diğer yapım işlerinde uygulanacak metotları belirler, ürünü boyar ve süsler.

Çalışma Alanları

Seramik ve cam sanatçılarının serbest çalışma olanaklarının yanı sıra sanatsal üretim, teknolojik üretim vb. dallarda imalatta bulunan kuruluşlarda iş bulma olanakları vardır.

Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Nedir, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Ne İş Yapar, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Maaşları, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam İş İmkanları, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam İş Çalışma Alanları, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Mesleği Hakkında Bilgiler, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümünün Geleceği, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümü Tercih Edilir mi, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Tanıtımı, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Mezunları Ne İş Yaparlar , Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Seramik Sanatları / Seramik ve Cam İş Bulma Durumu

> Seramik Sanatları / Seramik ve Cam Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mert ahmet dedi ki:

    Bu alanda okuyup garanti bir işin oluyor mu birde kaç tl maaş alıyor

Yorum Yaz