Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Sekreterlik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Sekreterlik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sekreterlik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sekreterlik Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Sekreterlik programının amacı, kurumların üst düzeydeki idareci elemanlarına yönetimde yardımcı olmak üzere eleman yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sekreterlik programında matematik, iktisat, işletme, kamu yönetimi, daktilografi, stenografi, iş yazıları, sekreterlik davranışları, muhasebe, büro, sekreterlik ve büro uygulaması gibi meslek dersleri okutulmaktadır. Meslek derslerinin bir bölümü uygulamalı olarak verilmekte, ayrıca kamu ve özel kuruluşlarda öğrencilere sekreterlik stajı yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler

Programa kız ve erkek öğrenciler alınmakla birlikte kız öğrencilerin mesleğe daha yatkın ve yetenekli oldukları gözlenmektedir. İş bulma konusunda erkek öğrencilerin şansı daha düşüktür. Sekreter olmak isteyen bir kimsenin dikkatli, ayrıntılarla ilgilenmekten hoşlanan, anlayışlı, nazik ve sorumluluk sahibi bir kimse olması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Mezunlara “Sekreter” unvanı verilmektedir. Sekreterler idarecilik alanında üst düzeydeki idarecilerin en yakın yardımcılığını üstlenmekte, özel kalem müdürlüğü ve sekreteryalarda sorumluluk yüklenebilmekte, büro yöneticiliği niteliklerine sahip eleman olarak çalışmaktadırlar.

Çalışma Alanları

Mezunlar genellikle özel kuruluşlarda, holding ve büyük şirketlerde, genel müdürlük sekreteryalarında rahatlıkla görev alabilirler.

Sekreterlik Nedir, Sekreterlik Ne İş Yapar, Sekreterlik Maaşları, Sekreterlik İş İmkanları, Sekreterlik İş Çalışma Alanları, Sekreterlik Mesleği Hakkında Bilgiler, Sekreterlik Bölümünün Geleceği, Sekreterlik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sekreterlik Bölümü Tercih Edilir mi, Sekreterlik Tanıtımı, Sekreterlik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Sekreterlik Mezunları Ne İş Yaparlar , Sekreterlik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sekreterlik İş Bulma Durumu

> Sekreterlik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz