SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları Sıra Takibi 2013

16 Ağustos 2014 LGS Yedek Yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı e okul 2014 LGS yedek sıra takibi ve SBS yedek kontenjan sonuçları açıklanacak.

MEB, 2013 OGES (SBS yerleştirme-SBS tercih sonuçları) bilgilerine göre okul kontenjan ve öğrenci asil/yedek kayıt durumu bilgileri eokul.meb.gov.tr adresinden açıklandı.

2013-SBS sonuçlarına göre sınavla öğrenci alan okullara kayıtlar için bugün son gün. Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013’te açıklanmıştı.Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilen Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemleri için verilen kayıt süresi bugün doluyor.

Önemli Bilgi: Aşağıdaki Linki İnternet Explorer’dan Açınız. Yoksa Hata Verebiliyor.

2014 LGS Yedek Yerleştirme Sonuçları ve Kontenjanlar İçin Tıklayın

osymsinavani3

Tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin okul kaydını yaptırmaları için 12 Ağustos’ta başlayan süre,bugün saat 17.00’de sona erecek. Bu zaman içinde kayıt yaptırmayan öğrenciler bu haklarını kaybedecek.Kayıt dönemi sona erdikten sonra, bugün saat 19.00’dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek.Herhangi bir şekilde kayıt hakkı bulunan fakat kayıt yaptırmayan öğrenciler bu haklarını kaybederek sadece sınavsız öğrenci alan kurumlara başvurabilecek.

Yedek listede yer alan sıradaki öğrencilere yedek kayıt döneminde kayıt hakkı verilmesi 26 Ağustos 2013 saat 17.00’ye kadar devam edecek. Bu tarihler arasında yedek kayıt hakkı kazanan öğrenciler, her gün saat 19.00’da ilan edilecek.

SBS Yedek Sıra Takibi ve Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Bu işlemin sona ermesinden itibaren kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 29 Ağustos 2013 saat 17.00’ye kadar devam edecek. Yedek listeden herhangi bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler,belirlenen süre içerisinde kayıt yaptırmadıkları taktirde bu haklarını kaybedecek. Daha önce bir okula kayıt yaptırdığı halde, yedek okullardan birine kaydını gerçekleştiren öğrencilerin ise daha önce yaptırmış oldukları kayıt, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek.
Kayıt yaptırmayanlar sadece sınavsız öğrenci alan kurumlara başvurabilecek.

Verilen süre içerisinde kayıt yaptırmayan ya da yaptırdığı halde sildiren öğrenciler, çok programlı liselerin (ÇPL) bünyesindeki genel liselere, imam hatip liselerine ve meslek liselerine kayıt yaptırabilecek.Bir öğrenci birden fazla okula kayıt yaptıramayacak.Bu okullara kayıtlar e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacak.Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler bölge sıralaması olmaksızın 10 okul tercih edebilecek. Sınavsız öğrenci alan okulların kayıtları 29 Ağustos 2013 tarihine kadar sürecek.

e okul 2014 LGS’de tercih-yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, e okul sbs yerleştirme sonuçlarını sitesinden duyurdu.

SBS Yedek yerleştirme Sonuçları ve 2014 LGS Yedek Sıra Takip İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

145 yorum

 1. Arkadaşlar yardım eder misiniz hatay fen lisesine gidiyorum tosçelik fen lisesinde 70. yedeğim kontenjan açıldığında girme şansım var mı sizce ve nakil işleminde neye bakıyorlar lütfen acil biri bana bilgi verebilirmi

 2. Sn.Veliler dikkat!
  SBS ek yerleştirmede sıradaki okula yerleşme yaptıramayanlar, okullardadaki boş kontenjanlar dolmadan kayıt hakkı kapanmıştır.sebebini lütfen araştırın…

 3. Öğrenci Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Ek Tercih Başvuru yerleştirme listelerinde bulunamadı! diyor ismi mi ekleyemez miyim ?
  puanım istediğim okuldan yüksek bile

 4. turizim otelcilik okuluna asil olarak girdi çocuğum ve mülakatte elendi sonra yedeklere 33 cü sıraya koydular bu nasıl birşey asil olarak girdiği okulda kaybetme olasılıgı varma hiç bir sağlık sorunu falan çıkmadı cevap istiyorum bu soruya lütfen.

 5. lütfen yardım.. 2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Ek Tercih Başvuru Giriş Bilgilerini giriyorum ama sayfa açılmıyor.09/09 gününden beri gece 05.00 da girdim yine açılmıyor.

 6. bu siteye gerçekten çok teşekkür ediyorum çünkü ben hiç bi yerde yaşamadığım heyecanı yaşadım lise yedekten ne zaman çıkacak telaşı heycanı aceba çıkıcakmı heyecanı… özliyeceğim

 7. Yedekte oldugum okulun bos kontenjani var ancak kayit yaptiran olmazsa ayin 26 sina kadar kayit yapilmazsa kayit sirasi bana kesin gelecek mi ? Kaydolan olmadigi halde sira cok yavas ilerliyor.bilen varsa yardimci olsun

 8. Merhaba hocam ben okulun yedek sırasında 11 sıradaydım okul boş kontenjanını bitirdi ve 8. kişi okula en son girdi pazartersi bana şans doğarmı hiç yoksa ümitlenmiyim mi ?

 9. Lütfen bilen bir kişi var ise cevap versin?
  Hafta sonu yedek yerleştirme sistemden devam edeckmi.
  Şu anda 102. yedekten 56. yedeğe kadar düştüm.,şu anda 14 kontenjan açığı var. üst okullarda toplam 77 kontenjan açığı var. Asansör sistemi ise bu yerleştirme pazartesiye kadar bu kontenjanlar nasıl dolacak bilgisi olan varsa bilgi verir ise çok sevinirim.

 10. kız meslek lisesini asillerden kazndm ama ereğli merkez anadolu 55.yedeklerdiyim okulun kontenjanı 238. 220 kişi kayıt yaptırmış boş kontenjan 18 yedek sıradan kayıt hakkı kaznmış öğrenci sayısı 52 diyo yanii nolucak ben pek anlamadım :/

 11. Arkadaşlar ben Anadolu imam hatip lisesini asil kazandım ama istediğim okul sağlık meslek ve saglik mesleklerde yedekteyim birinin kontenjani 60 ben 164.sıradayım diyerininki 90 ben 211.sıradayım fikirlerinizi bekliyorum…

 12. arkadaşlar konya anadolu lisesinde 47. yedekteydim ve 44 tane öğrenci almış boş kontenjan 14 sosyal bilimlerde 12 tane öğrenci almış ve boş kontenjan 4 ikiside kesin çıkar mı?

 13. Okul kontenjan 170
  Kayıt olan öğrenci sayısı : 168
  Okul boş kontenjanı : 2
  Kayıt hakkı kazanmış öğrenci sayısı : 7
  Sonrada Yedek sırası bekliyor diyor olurmu sizce ??
  Yedek sıram 11

 14. mehmet hanife yapıcı anadolu lisesini kazandım eğer sosyal bilimler lisesi çıkarsa veya konya anadolu lisesi çıkarsa lisemdemi kalmalıyım yoksa bunları mı tercih etmeliyim lütfen yardımcı olur musunuz? arkadaşlar hocalarım lütfen fikri olan söylesin

 15. arkadaşlar şu anda yedek kazanamadım. beklemeli miyim? yoksa başka okullara mı? tercih yapmalıyım. peki kazanamayanlar başka okullara nereden tercih yapmaktadırlar. yine e okul üzerinden mi? peki bunun da zamanı var mı? lütfen yardımcı olun

 16. Arkadaşlar bugün açıklandı yedek sıram 11 :
  Okul kontenjan 170
  Kayıt olan öğrenci sayısı : 168
  Okul boş kontenjanı : 2
  Kayıt hakkı kazanmış öğrenci sayısı : 7
  Sonrada Yedek sırası bekliyor diyor olurmu sizce ??

 17. Arkadaşlar bugün açıklandı yedek sıram 11 :
  Okul kontenjan 170
  Kayıt olan öğrenci sayısı : 168
  Okul boş kontenjanı : 2
  Kayıt hakkı kazanmış öğrenci sayısı : 7
  Sonrada Yedek sırası bekliyor diyor olurmu sizce ???

  • Güzel bir soru. Bu konuyla ilgili iki ayrı durum var.

   Birincisi yedekten bir okula kayıt hakkı kazandınız ama daha üst tercihlerinizde hala yedeksiniz. Bu durumda üst tercihlerinizdeki yedek hakkınız her halukarda devam eder. Onlardan da kayıt hakkı elde ettiğinizde gidip kaydınızı yaparsınız.

   İkinci ve muallakta olan durum ise yedekten kayıt hakkı kazandığınız okulun altındaki tercihlerinizde de yedek bekliyorsanız bunların ne olacağıdır. Nasılki ilk yerleştirmede asilden kazandığınız okulun altındaki okullara yedek olamıyorsanız burada da yedekten kayıt olduğunuz okulun alt tercihlerindeki yedek hakkının gitme riski var diye düşünüyorum.

   Eğer böyle bir durumdaysanız ve her nekadar tercihlerde alta yazdığınız halde yedekten yerleştirmede alttaki okulu istiyorsanız konuyu yetkili kişilerle görüşüp tam bir bilgi almanızda yarar vardır.

 18. Arkadaşlar gitmek istediğim okulda yedeklerde 48.yim.Şu an 19 kişi kaydını yaptırmış ve her gün takip ediyoruz.Ancak bugün sadece bir kişi gitmiş ve moralim çok bozuldu.Allah aşkına söyleyin bana sıra gelir mi?Lütfen cevap verin.

 19. GAZİOSMANPAŞA / Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesi 23. yedek sıraayım okul kontenjanı 136 okul boş kontenjanı 4 kayıt hakkı kazanmış öğrenci sayısı şuan 5 sizce girme ihtimalim varmı ?? lütfen cevap yazabilirmisiniz ???

 20. ben şimdi yedekte 73. sıradyım 136 kontenjan vardı 135 i dolmuş 1 kişi kalmış şimdi ne yapıcam yyaaa bi de lisede tam olarak yadtığımızda kayıt parası ne kadar yaa ben fakir bir insanım :(((

 21. mehmet hanife yapıcı anadolu lisesini kazandım eğer sosyal bilimler lisesi çıkarsa veya konya anadolu lisesi çıkarsa lisemdemi kalmalıyım yoksa bunları mı tercih etmeliyim lütfen yardımcı olur musunuz?

  • Eğer sözelciysen ve ilerdede ‘kesin’ olarak sözel bir bölüm düşünüyorsan sosyal bilimler lisesine gidersen daha avantajlı olursun diye düşünüyorum.Fakat fikirler değişebilir Anadolu lisesi yedekten kazanacağın okul daha iyi olacaktır bu yüzden yedekten kazanırsan git derim yine de senin bileceğin iş :)

 22. Ahmet Keleşoğlunda 55.yedeğim. Bugün itibari ile 28 kişi kayıt hakkı kazandı ve 27 kişi önümde. ve kayıt hakkı gelmesi için 6 günüm var.sizce kayıt gelir mi? yüzde kaç ihtimalim var?

 23. yedeklere kaldım ama sıranın bana nasıl geleceğini anlamıyorum yedekte 65. okulun kontenjanı 68 boş kontenjan 11 boş kontenjanda yedek hakkı kazanan 16 ben neyi takip edecem anlamadım.biri bana yardımcı olursa sevinirim ….

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.