Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı:

Bu programda Rus Dili, Kültürü ve Edebiyatı eserleri incelenmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm kuruluşları, elçilikler, tercüme büroları çalışma alanlarıdır. Rus dili ve edebiyatı programında Rus dili ve grameri öğretilmekte ve 19. yüzyıl klasik Rus edebiyatı ve Rusya tarihi üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

Rus Dili ve Edebiyatı Nedir, Rus Dili ve Edebiyatı Ne İş Yapar, Rus Dili ve Edebiyatı Maaşları, Rus Dili ve Edebiyatı İş İmkanları, Rus Dili ve Edebiyatı İş Çalışma Alanları, Rus Dili ve Edebiyatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Tercih Edilir mi, Rus Dili ve Edebiyatı Tanıtımı, Rus Dili ve Edebiyatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Rus Dili ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Rus Dili ve Edebiyatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Rus Dili ve Edebiyatı İş Bulma Durumu

> Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ceren dedi ki:

  herkese merhaba ben şuan lise 3. sınıf ogrencisiyim dil bölümü okuyorum üniversite için rus dili ve edebiyatı dusunuyorum büyük ilgim var aynı zamanda rus diline hakimim hatta kurs veriyorum anneler iki yıl kırımda yaşadılar sizce ben rus dili edebiyatı okuyup rusya ya gitsem orada sinema televizyon okusam turkiyeye gelip iş bulma ihtimalim varmıdır yardımcı olun lutfen

 2. Betül dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Ben Lise öğrencisiyim ve Rus Dili okuyorum. Zor diye bir şey yok kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenimiz bir Rus ve grameri harika öğretiyor. Üniversiteyi de Rus Dili ve Edebiyatı yada Turizm İşletmeciliği okumak istiyorum. Tavsiye ederim okumanı. Sağlıcakla kal. :)

 3. yasemin yılmaz dedi ki:

  rus dili ve edebiyatı okumalımıyım

 4. nargiza dedi ki:

  ben türkmenistan vatandaşiyim.türk vatandaşi ile evliyim.rus dili ve edebiyat universite sınavlarına girmek isterim.dişardan okuma imkanlarini ogrenmek isterim.rus diline o kadar aşiğimki bunu cumlelerle anlatamam,basit kalır.lütfen bana bir öneride bulunabilirmisiniz. saygılarla nergiz

 5. merve dedi ki:

  merhaba, ben 2012 lys 5 sınavına gireceğim ancak rus dili ve edebiyatı ile ispanyol dili ve edebiyatı arasında gidip geliyorum hep. hangisini okuyacağıma karar veremiyorum, herkes farklı bir öneride bulunuyor. benim için önemli olan iş imkanlarıdır. ileride hangisinin daha çok işime yarayacağını bilmiyorum, bu konuda biraz bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

  1. Son pişmanlık dedi ki:

   Bende rus dili ve edebiyatı bölümünü okuyorum. Kesinlikle tercih etmeni tavsiye etmiyorum. ispanyol dili ve edebiyatını seçmelisin. öncelikle ispanyolcanun ruscaya göre iş imkanı daha fazladır ve öğrenilmesi daha kolaydır. Ama yinede seçim senin!

  2. medya dedi ki:

   peki ingilizce sınavınamı gireceksin. ayrıca bende ispanyolca öneririm. ben dilbilim istiyorum ingilizceden girecegim sınava ama düşük alırsam almanca dili ve edebiyatını tercih verebiliyormuyum. bigin varmı?

Yorum Yaz