Rick Perry Kimdir

Türkiye’ye yönelik ağır hakaret ve tahrik içeren sözleriyle ilgili ABD basınında, “dudak uçuklatan açıklama” ve “kendini rezil etti” yorumları yer buldu.

The Washington Post: “En Dudak Uçuklatan Açıklama”

ABD’nin saygın gazetelerinden The Washington Post, Cumhuriyetçi başkan adaylarının açık oturumunda Teksas Valisi Rick Perry’nin Türkiyealeyhine söylediği sözleri, gecenin “en dudak uçuklatan” açıklaması olarak niteledi.

ABD Basını: Perry kendini rezil ettiGazetenin internet sitesinde söz konusu açık oturumla ilgili yayımlanan Glenn Kessler imzalıdeğerlendirme yazısında, Perry’nin Türkiye ile sözleri aktarılarak, “Bu, gecenin en dudak uçuklatan açıklamasıydı” yorumu yapıldı.

Yazıda, Türkiye’nin ABD’den zaten hemen hemen hiç yardım almayan zenginbir ülke olduğu kaydedildi.

Newsweek: “Kendini Rezil Etti”

Amerikan Newsweek dergisinin internet sitesi “The Daily Beast”te yer alan yorumda ise Rick Perry’nin, o sözleriyle kendisini bir kez daha “Rezil ettiği” belirtildi.

Paul Begala imzalı yazıda, “Perry’nin kendisini bu kadar da düşürebileceğine ihtimal vermemiştim” ifadesi kullanıldı.

Rick Perry, Rick Perry Kimdir , Rick Perry Hakkında Bilgi , Rick Perry Hayatı Biyografi

Rick Perry Kimdir ?

Rick Perry ( 4 Mart 1950 Doğumludur) ABD’nin Teksas eyaletinin valisidir ve 2012 ABD başkanlık seçimleri’nde Cumhuriyetçi Parti’den aday adayıdır.

Rick Perry 4 Mart 1950 tarihinde Batı Teksas’ta doğdu. 1972 yılında Teksas A&M Üniversitesinden mezun oldu. 1984 yılında Demokratik Parti’den Teksas Eyalet Temsilciler Meclisi’ne seçildi. 1989 yılında Demokratik Parti’den Cumhuriyetçi Parti’ye geçti. 1990 yılında katıldığı seçimlerde Teksas Tarım Komisyonu Başkanlığına geldi. 1998 yılındaki seçimlerde de o sırada Teksas Valisi olanGeorge W. Bush’un yanında Vali Yardımcılığına seçildi. 2000 yılında George W. Bush’un ABD başkanı seçilmesi üzerinde Rick Perry otomatik olarak Teksas valiliğine yükseldi. O zamandan bu yana Teksas valisi olarak görev yapmaktadır. 10 seneyi aşkın bir süredir Teksas valisi olduğu için ABD tarihinde kesintisiz olarak en uzun süreyle bir eyaletin valisi olma ayrıcalığını taşımaktadır.

Rick Perry 12 Ağustos 2011 tarihinde Cumhuriyetçi Parti’den 2012 ABD başkanlık seçimleri’ne adaylığını koymuştur. Adaylığını koyduktan kısa bir süre sonra kamuoyu oylamalarında en üst sıraya yükseldi. Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olarak seçilmesi halinde 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan seçimlerde Barack Obama’ya karşı başkanlık için yarışacaktır .

TRT -18 Ocak 2012

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.