Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Preveze Deniz Zaferi’nin Kutlandığı 27 Eylül Tarihinin Türk Deniz Kuvvetleri Günü Olarak Kutlanması Sizce Neyin Göstergesidir?

Bu yazımızda Preveze Deniz Zaferi’nin kutlandığı 27 Eylül tarihinin Türk deniz kuvvetleri günü olarak kutlanması sizce neyin göstergesidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarih boyunca Türkler sürekli olarak savaşmak zorunda kalmışlardır. Dünyanın en büyük ve en güçlü ordularını kurmuşlardır. Geniş coğrafyalarda hüküm sürmüşlerdir. Karalarda ve denizlerde çeşitli zaferler yaşamışlardır. Preveze Deniz Zaferi de onlardan biridir.

27 Eylül tarihinin Türk Deniz Kuvvetleri Günü olarak kutlanmasının psikolojik, siyasi ve politik nedenleri vardır. Dünyaya deniz kuvvetlerimizin hala güçlü ve kuvvetliolduğunu göstermek, onlara Preveze Zaferi’ni hatırlatmak, Türkün şanını ve gücünü unutturmamak en önemli göstergelerdendir. Deniz kuvvetlerimizin bütün dünyayı titrediği yıllara atıfla o gücün mevcudiyetinin varlığına da gönderme yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. okan dedi ki:

    Preveze Deniz Zaferi’nin kutlandığı 27 Eylül tarihinin Türk deniz kuvvetleri günü olarak kutlanması bu günün Türklerin donanma gücünü ilk kez ellerinde tutmalarının dönümü olduğunu gösterir.

Yorum Yaz