Portentously İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Portentously İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Portentously (Kehanetli bir şekilde)

Portentously kelimesi, bir olayın ya da durumun önemli bir işareti olarak yorumlanabilecek bir şekilde davranma veya ifade etme anlamına gelir.

Örnek Cümleler:

 1. The dark clouds were hanging portentously over the city. (Karanlık bulutlar şehrin üzerinde kehanetli bir şekilde asılıydı.)
 2. The old woman’s portentous warning filled me with dread. (Yaşlı kadının kehanetli uyarısı beni dehşetle doldurdu.)
 3. The president spoke portentously about the future of the country. (Başkan ülkenin geleceği hakkında kehanetli bir şekilde konuştu.)
 4. The silence in the room was portentous, as if something terrible was about to happen. (Odadaki sessizlik kehanetliydi, sanki korkunç bir şey olacakmış gibi.)
 5. The eerie music added a portentous atmosphere to the horror movie. (Ürkütücü müzik korku filmine kehanetli bir hava kattı.)
 6. The sudden change in the weather was portentous of a coming storm. (Hava durumundaki ani değişiklik yaklaşan bir fırtınanın kehanetli habercisiydi.)
 7. The fortune teller spoke portentously of my future. (Falcı benim geleceğim hakkında kehanetli konuştu.)
 8. The ominous silence in the graveyard was portentous of something ominous to come. (Mezarlıkta ürkütücü sessizlik korkunç bir şeyin geleceğinin kehanetiydi.)
 9. The sudden appearance of the black cat was portentous of bad luck. (Siyah kedinin ani ortaya çıkışı talihsizliğin kehanetiydi.)
 10. The prophet’s portentous prediction of doom came true. (Peygamberin kıyamet gününe ilişkin kehanetli öngörüsü gerçekleşti.)
 11. The loud thunder was portentous of a coming storm. (Yüksek gürültülü yıldırım yaklaşan bir fırtınanın kehanetiydi.)
 12. The eerie silence in the abandoned house was portentous of something ominous. (Terk edilmiş evdeki ürkütücü sessizlik korkunç bir şeyin kehanetiydi.)
 13. The sudden drop in the stock market was portentous of an economic crisis. (Borsadaki ani düşüş ekonomik bir krizin kehanetiydi.)
 14. The ominous dark clouds were portentous of a coming storm. (Ürkütücü karanlık bulutlar yaklaşan bir fırtınanın kehanetiydi.)
 15. The prophet’s portentous warning of a coming war went unheeded. (Peygamberin yaklaşan bir savaşa ilişkin kehanetli uyarısı dikkate alınmadı.)
 16. The sudden silence in the room was portentous of something terrible to come. (Odadaki ani sessizlik

korkunç bir şeyin geleceğinin kehanetiydi.)
17. The eerie glow of the full moon was portentous of danger lurking in the shadows. (Dolunayın ürkütücü parıltısı gölgelerde pusuya yatan tehlikenin kehanetiydi.)

 1. The prophet’s portentous dream foretold a great flood. (Peygamberin kehanetli rüyası büyük bir selin geleceğini haber veriyordu.)
 2. The ominous silence in the courtroom was portentous of a guilty verdict. (Mahkeme salonundaki ürkütücü sessizlik suçlu bulunacağının kehanetiydi.)
 3. The sudden appearance of the ghostly figure was portentous of an impending tragedy. (Hayaletimsi figürün ani ortaya çıkışı yaklaşan bir trajedinin kehanetiydi.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.