Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü Tanıtımı:

Piyasa araştırmaları ve reklamcılık programının amacı, çeşitli ürünlere karşı halkın eğilimlerini saptama ve hedef kitlede satın alma isteğini arttırma yöntemleri konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir. Piyasa araştırmaları ve reklamcılık araştırmaları yapan özel firmalarda görev alabilirler.

Programın Amacı: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programının amacı, çeşitli ürünlere karşı halkın eğilimlerini saptama ve onlarda satın alma isteğini artırma yöntemleri konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programında istatistik, sosyal psikoloji, bilgisayar kullanımı, örnekleme, veri toplama teknikleri, reklamcılık, tüketici davranışları gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programında okumak isteyenlerin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, girişken, ikna gücü yüksek, yaratıcı kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programını bitirenlere “Reklamcılık Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Mezunlar piyasa araştırmaları yapan kuruluşlarda araştırmaların planlanması ve yürütülmesinde ekibin bir üyesi olarak görev yapar; anket uygulama, görüşme yapma gibi tekniklerle tüketicilerin belli ürünlere karşı eğilimlerini saptar ve reklam yolu ile onlarda satın alma eğilimleri geliştirmeye çalışır.

Çalışma Alanları: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programını bitirenler reklamcılık ve piyasa araştırmaları yapan özel firmalarda görev alabilirler.

Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Nedir, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Ne İş Yapar, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Maaşları, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık İş İmkanları, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık İş Çalışma Alanları, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mesleği Hakkında Bilgiler, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümünün Geleceği, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü Tercih Edilir mi, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Tanıtımı, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mezunları Ne İş Yaparlar , Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık İş Bulma Durumu

> Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz