Pilot Ne İş Yapar

Pilot Ne İş Yapar

Pilotun görevleri nelerdir? Pilot amatörce ya da profesyonel olarak bir hava yolu aracını hareket ettiren ve yöneten kişiye verilen isimdir. Uçma aracı pilotlarda uçak veya helikopterdir. Bununla birlikte ülkemizde yarış arabalarının şoförlerine de pilot adı verilmektedir. Yalnız bu yapılan büyük bir hatadır. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir kullanım yoktur.

Pilot uçuş planı doğrultusunda gerekli hazırlıklı yaparak uçuşu sorunsuz olarak yönetebilmeyi amaçlayan kişidir. Pilot harita ve rotayı inceleyerek uçuş planını hazırlar. Yakıt incelemesi yapar, inilecek alanların raporlarını inceleyerek özelliklerini öğrenir. Uçuştan belirli bir saat önce havaalanına gelen pilotlar hava durumunu kontrol eder. Gerekli hallerde şartlara uygun olarak uçuşta değişiklik yapar.

Uçuştan önce uçuş ekibini, uçağın yüklemesini, teknik donanımı takip eder. Kuleden izin alır ve uçuşa hazır hale gelerek uçuşu yönetir.

Uçuş anında aksaklık olursa uyguladığı planda değişiklik yapar. Uçağı indirip güvenli şekilde park ettiğinde görevini tamamlamış olur.

pilot

Pilot Ne İş Yapar Konusunda Kısaca Bilgi Verdik. Sizler de Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Bizlerle Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

9 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.