Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Peyzaj Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Peyzaj bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Peyzaj Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Peyzaj Bölümü Tanıtımı:

Kamuya veya özel sektöre ait kuruluşlarda bahçelerin bakım ve onarımını yapan şirketlerde görev alabilirler.

Programın Amacı: Peyzaj programının amacı süs bitkilerinin yetiştirilmesi, korunması, pazarlanması, park ve bahçelerin bakımı ve onarımı gibi alanlarda çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Peyzaj programında botanik, istatistik, bitki ekolojisi ve fizyolojisi, süs bitkilerinin gübrelenmesi, sulanması, hastalıkları, korunması ve pazarlanması ile ilgili derslerden başka malzeme bilgisi, çizim tekniği, çim alanı tesisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Peyzaj programında okumak isteyenlerin botaniğe meraklı, açık havada çalışmaktan süs bitkileri yetiştirmekten hoşlanan, estetik görüş sahibi, ve beden ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artırıcı bir etmendir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Peyzaj programını bitirenlere “Peyzaj Teknikeri” ünvanı verilir. Peyzaj teknikeri peyzaj mimarına yardımcı bir eleman olarak bahçe düzenleme planlarının araziye uygulanması çim alanlarının oluşturulması, süs bitkilerinin ekimi, gübrelenmesi, budanması ve sulanması ve pazarlanması işlerini yürütür.

Çalışma Alanları: Peyzaj teknikerleri kamuya veya özel sektöre ait kuruluşlarda bahçelerin bakım ve onarımını yapan şirketlerde görev alabilirler. Son yıllarda park ve bahçeler ile yerleşim alanlarının çevre düzenlemesine giderek artan önem verilmekte, bu da peyzaj teknikerlerine duyulan gereksinimi artırmaktadır.

Peyzaj Nedir, Peyzaj Ne İş Yapar, Peyzaj Maaşları, Peyzaj İş İmkanları, Peyzaj İş Çalışma Alanları, Peyzaj Mesleği Hakkında Bilgiler, Peyzaj Bölümünün Geleceği, Peyzaj Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Peyzaj Bölümü Tercih Edilir mi, Peyzaj Tanıtımı, Peyzaj Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Peyzaj Mezunları Ne İş Yaparlar , Peyzaj Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Peyzaj İş Bulma Durumu

> Peyzaj Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sümeyye dedi ki:

    Bölüm hakkında bilgisi olan var mı

Yorum Yaz