Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Ortaöğretim / Önlisans KPSS Başvuru Kılavuzu

KPSS 2012 Ortaöğretim Önlisans Başvuru Kılavuzu Bugün (18 Haziran 2012 ) Yayınlanacak.

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans: Başvurular

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS),ortaöğretim ve ön lisansdüzeyinde 23 Eylül 2012 tarihinde Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılacaktır. 2012 KPSS Başvuru kılavuzu bu sayfada

2012 KPSS Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

2012-KPSS’ye ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları bugün başladı. Başvurular, 11 Temmuz 2012 tarihine kadar yapılabilecek. 2012-KPSS, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 23 Eylül 2012 Pazar günü, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılacak. Başvuru kılavuzu Yayınlandı.

Sınava başvurma işlemleri, 18 Haziran-11 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri KPSS’de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr  internetadresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Kılavuzunda; başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. 2012 KPSS  Başvuru Kılavuzu yayınlandığında bu sayfada olacak.

2012 Ortaöğretim Lise Önlisans KPSS Başvuru Kılavuzu , ÖSYM 23 Eylül 2012 KPSS Başvuru Kılavuzu

Ortaöğretim Önlisans KPSS Başvuruları İle İlgili Olarak Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan AnındaYazabilirsiniz …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. GÖKÇEN KARATAŞ dedi ki:

  mrb 2012 tarihinde orta öğrt. ön lisans sınavından 61,72895 puan aldım bir yere yerleşme şansın varmı bilgilerinize ihticam var saygılarımla

 2. deniz dedi ki:

  kpss tercihimi nasl yapcam yardmcı olur musunz ortaöğretimden gırdm ösym sitesnde yeterli bilgi malesef yok baslıklarla içerik çok farklı ilginize simdiden teskkurler

 3. sinan dedi ki:

  slm yaşlı bakımı teknikeri mezunuyum ben kpss tercihte sağlık teknikeri olaratk mı tercih yapacam

 4. ümit dedi ki:

  ARKADAŞLAR BEN MOTORLU TAŞITLAR ÖN LİSANS MEZUNUYUM.. FAKAT KPSS KAYITI YAPTIRIRKEN YANLISLIKLA ORTAOGRETIM YAZDIRDIM HERHANGİ BİR SIKINTI OLURMU.. MEZUNIYET TARIHI ONEMLIMI.. CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESKKR EDERİM…

 5. muhammed dedi ki:

  basvuru kılavuzu acılmıyor yardımcı olursanız sevnırım

 6. yeter koyuncu dedi ki:

  sayın yetkili
  ben ortaöğretim mezunuyum şuanki ortaöğretim kpss sınavına girip memur olma şansım
  varmı lütfen çok acil soruma cevap istiyorum.

 7. serap dedi ki:

  iki snlk işletme blmünü bitrdm ama birnci dnmden iki dersm altan kaldı. bu seneki kpss snawna grcm ama lise mznu olarak mı yoksa ön lisans meznu olarak mı grsem kararsız kaldm. lise olarak girersem puanlar çok yüksek oluomş girme şansm düşk ön lisans olarak girersm girme şnsm yüksek ön lisans olarak girmek istiorm ama ilk tercihlerde tercih yapamıorm ikinci tercihleri oluo mu

 8. seç dedi ki:

  ben 29 aralık tarihinde 18 yaşımı dolduruyorum. fakat bu sene için eylül ayına kadar 18 yaşını doldurmayan kişiler sınava dahi giremicek denilmiş. bu doğru mu ?

 9. muhammed dedi ki:

  lysdeki gibi önceden bi form doduracağızmı

 10. AYLİN SAÇAR dedi ki:

  ben şu an adalet bölümü 2. sınıf öğrencisiyim.Sınavın geçerliliği süresinde mezun olabilirim. Adliyeye ve icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığını sınavına başvurmak istiyorum. Bu yüzden ön lisans veya lise mezunu olarak başvurmanın bir farkı var mı tercih yaparken.şimdiden teşekkür ederim sorumu cevapladınız için.

 11. hatice dedi ki:

  Ortaogretim kpss derken lise mezunlarinin memurluk icin girecegi kpss mi bu, ben onun icin basvuru yapmak istiyorum da bu sinava mi basvuru yapacagm yardimci olursaniz sevinirim teskrlr ..

  1. emrah dedi ki:

   evet bu o sınav

 12. Buket Kökyem dedi ki:

  Sayın Yetkili,

  KPSS 2012 Ortaöğretim- Ön lisans olarak yayınlamış olduğunuz başlıklarda ekli dosyaların hiç biri görüntülenememektedir, ilgilenirseniz sevinirim.

 13. emrah dedi ki:

  ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum.1.sınıfım.ortaöğretim kpss’ye girmek istiyorum..fakat aklıma takılan soru şu..mesela işe alımda kurum güvenlik görevlisi istiyor benim hiçbir sertifikam yok..bu tür işlere başvuru yapabiliyor muyum??veya hangi işlere başvurabiliyorum ??

 14. sony dedi ki:

  ben şifremi unuttum şimdi ne yapıcam,ayrıca kimlik bilgilerimde değişti yeniden mi kayıt yaptırmam gerek.

 15. dilek dedi ki:

  ben ilahiyat önlisans ikinci sınıfa geçtim önlisans düzeyinde başvuracağım fakat kuran kursu öğreticiliği için yapılan yeterlilik sınavına lise düzeyinde başvurdum bu yüzden kpss sınavına lise düzeyinde mi başvurmalıyım bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim

Yorum Yaz