Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Ortak Mirasın Tanınmasında Turizmin Yeri

Ortak mirasın tanınmasında turizmin önemi konusunda sizlere bilgi aktaracağız.

Yaşadıkları yerlerden başka gezmek için yaşadıkları ülke içinde ya da ülke dışına giden kişilere turist adı verilmektedir.

İnsanlar sadece yurt dışına değil kendi ülkeleri içindeki gezilecek yerlere de giderler ve bu durumda da turist olurlar.

Ortak miras olarak tanımlanan eserler, turizm sektörü sayesinde tanınır. Bunun nedeni insanların hem ülkelerinde hem de ülke dışındaki ortak miras olarak tanımlanan eserleri ve alanları gezip görmeleridir.

Turizmin bacasız bir fabrika olduğu söylenir. Çünkü turizm en az sanayi fabrikaları kadar ekonomiye katkı sağlar ve bu katkıyı doğal yollardan, doğal çevreyi bozmadan ve çevreye zarar vermeden ülke ekonomisine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Bu nedenle ortak mirasın tanınmasında turizmin payı oldukça büyüktür. Dediğimiz gibi turizm sayesinde insanlar gezerek hem kendi ülkelerindeki hem de diğer ülkelerdeki ortak miras eserlerini tanırlar ve görürler.

Ortak Mirasın Tanınmasında Turizmin Önemi Nedir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz