Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Önemli Gördüğünüz Bir Soruna Kamuoyunun Dikkatini Çekmek İçin Ne Yapılabilir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Önemli Gördüğünüz Bir Soruna Kamuoyunun Dikkatini Çekmek İçin Ne Yapılabilir

İnsan, toplumsal hayatı gereği günlük yaşantısında çeşitli sorunlarla karşılaşabilir. İnsan hayatı ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü sorunu düzenlemek üzere yasalar çıkarılmış olsa da yasalar, hayattaki her türlü aksaklığı gidermek için yeterli olmayabilir. Bu gibi yetersizliklerin ortaya çıktığı durumlarda ise genellikle bilinçli vatandaşlar sayesinde yapılan çalışmalar sonucunda çözüme kavuşulabilir.

Dünya üzerinde insanlık adına fark yaratabilecek kimseler, bir sorun veya aksaklık gördüklerinde bunu sadece kendi çıkarları için değil, dünya üzerinde yaşayan tüm insanlar için düzeltmeyi arzulayan kimselerdir. Peki bu gibi bir durumla karşılaştığımız takdirde soruna farkındalık sağlamak için neler yapabiliriz?

Öncelikle bir aksaklığın giderilmesi için mümkün olduğu kadar çok insanı bu konu hakkında bilgilendirerek bir farkındalık yaratmak iyi bir başlangıç olabilir. İnsanlarla iletişim kurmak için gazete, internet gibi medya araçlarını kullanabilir, sorunun ne olduğuna dair bu platformlar aracılığı ile bilgilendirme yapabiliriz. Bununla birlikte sorunu çözmekte yetkili olan makama birçok insan bir araya gelerek imza toplayabilir ve dilekçe verebiliriz.

Gerektiği takdirde televizyon kanalları ile de iletişim kurularak söz konusu aksaklığın bir haber olarak yayınlanmasını sağlayabiliriz. Böyle bir durumda sorundan çok fazla insan haberdar olacağı için bir kamuoyu oluşacaktır ve yetkililer de bu konuda gerekli önlemleri almak durumunda kalacaklardır. Unutmamalıyız ki sesimizi yetkililere ne kadar yüksek şiddette duyurursak onlar da önlem almak konusunda o kadar hızlı olacaklardır.

Önemli Gördüğünüz Bir Soruna Kamuoyunun Dikkatini Çekmek İçin Ne Yapılabilir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781