Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Okullarda Faaliyet Gösteren Eğitsel ve Sosyal Kulüpler Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir

Her okulda bir takım çeşitli alanlar ile ilgili eğitsel ve sosyal kulüpler bulunur. Peki bu kulüplerin amacı nedir? Okullarda bulunan eğitsel ve sosyal kulüpler öğrencilere ve okula ne gibi yararlar sağlar? Bu gibi soruların cevabına ulaşmak istiyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz bu Okullarda Faaliyet Gösteren Eğitsel ve Sosyal Kulüpler Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Okullarda bulunan eğitsel ve sosyal kulüplerin birçok yararı bulunur. Öğrenciler yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre bu kulüpler arasında bir seçim yapar ve bu kulüplere öğretmenleri tarafından yerleştirilirler. Öğretmenleri tarafından kulüplere seçilen öğrenciler bir araya gelip üyesi oldukları kulübün genel kurulunu oluşturmaktadırlar.

Sosyal kulüplerin, amacına uygun çalışmalarının yanı sıra bir de eğitsel faaliyetleri bulunur. Bu eğitsel faaliyetlere örnek verecek olursak, bunları maç düzenlenmesi, tiyatro ya da konser düzenlenmesi olduğunu söyleyebiliriz. Öğrenciler hem sosyal hem de eğitsel faaliyetlerde bulunurken, görev alma ya da rol seçme gibi aşamalar gerçekleştirirler. Öğrencilerin bu konu ile ilgili görüş bildirmeleri de bu konu ile alakalı aşamalardandır.

Gerçekleştirilen sosyal ya da eğitsel faaliyetlerin istenilen sonuçlara ulaşması adına demokrasi ilkelerinin benimsenmesi gerekmektedir. Aksi durumda bu kulüpler amaçlarına ulaşamamaktadır. Bu kulüpler sayesinde öğrenciler erken yaşta sorumluluk sahibi olmayı öğrenir ve ilgisi olduğu alanda kendisini geliştirir. Bu yüzden öğrencilerin ilgi duyduğu alan ile ilgili sosyal kulüplere üye olması yararlı olmaktadır.

Okullarda Faaliyet Gösteren Eğitsel ve Sosyal Kulüpler Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz