Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

“Ödünç Akıl Cepten Düşer.” Sözünü Kısa Bir Paragraf Olarak ve Açıklayıcı Anlatım Biçimiyle Yazalım.

Bu yazımızda ödünç akıl cepten düşer sözünü kısa bir paragraf olarak ve açıklayıcı anlatım biçimiyle yazalım kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ödünç akıl cepten düşer. Bu söz bir atasözü olarak nasihat etmektedir. İnsanların bir iş konusunda akıl danışması değil de taklit fikirlerle hareket etmesinin sonuç elde etmede yetersiz olacağını haber vermektedir. Ödünç akıl demek, sokma akıl demektir. Uymaca akıl demektir. Birilerinin aklına uyarak hareket etmek, insanın yarı yolda kalmasına neden olur.

İnsanların sormadan etmeden birilerinin verdiği akılla uymaca olarak hareket etmesi işe yaramamaktadır. Akıl almak için danışarak iş yapmak gerekir. Tecrübe sahibi kişilerden yararlanmak gerekir. Böylece işlerin neticelenmesi söz konusu olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. XXY dedi ki:

  Çok güzeldi solun iyi geçti dersim

 2. retertryty dedi ki:

  sınavda çıkan konu buydu

 3. veyzi dedi ki:

  Teşekkürler. ödünç akıl cepten düşer ne demektir kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 4. Anonim dedi ki:

  Abartma bunları yazsak hoca anlar

 5. Beyza dedi ki:

  Çok güzel çok beğendim tek kelimeyle muhteşem

 6. alican dedi ki:

  Ödünç akıl cepten düşer çünkü kişinin başkasının verdiği akılla yapacağı işin uzun ömürlü olmaz, yapması gereken işi kendi aklıyla yapması en güzelidir.

Yorum Yaz