Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

O – Ö Harfi ile Başlayan Ülkeler ve Başkentleri

Aşağıda O – Ö harfi ile başlayan ülkeler ve başkentleri kısaca olarak ele alacağız.

Başkentler her ülke için çok önemlidir. Başkentler siyasi bağımsızlığın simgesidir. Başkent olmadan bir ülkenin birlik ve bütünlüğünden bahsetmek mümkün değildir. Başkentler tarihi bir misyona sahip olduklarında halkın da birlik ve beraberlik içinde olmasını sağlarlar.

Ülkelerin bu bakımdan birlik ve beraberliği de korunmuş olur. Şehir tarihinde başkentlerin oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Başkentler tarih boyunca toplumlarında cazibe merkezi olmuştur. Ülkelerin dünyaya açılan kapıları olmuştur. Bir ülkenin can evi olmuştur. Merkezi ve beyni olmuştur.

O – Ö harfi ile başlayan ülkeler ve başkentleri şu şekildedir:

ÜLKE ADI BAŞKENTİ
 Orta Afrika Cumhuriyeti Bangui
 Özbekistan Taşkent
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yağmur Uludağ dedi ki:

    Tamam. Özbekistanı biliyordum. Ama Orta Afrika Cumhuriyetini ilk kez duyuyorum. Bu site hakkında önceden belirttiğim gibi bu siteyi yapanın ellerinede zekasınada sağlık. Sizin sayenizde isim şehir oyununda kimse beni ülke konusunda yenemiyor.
    Teşekür ederim.

  2. nesibe dedi ki:

    Benim dedelerim Özbekistan’dan göçmüş. Bu yüzden Özbekistan’ın bizim hayatımızda yeri büyük. Hep ziyaret etmek isterdim orayı. Geçen sene nasip oldu hakikaten apayrı duyguydu oraya gitmek benim için.

Yorum Yaz