Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Normal Bir İnsanın IQ Seviyesi Kaçtır?

Bu yazımızda normal bir insanın IQ seviyesi kaçtır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

IQ: İntelligence Quotient olarak bilinen zeka testi olarak Türkçeleştirebileceğimiz bir kavramdır. Mantıksal akıl olarak her insanın sahip olduğu zekanın ölçme yöntemleri ve amaçları dahilinde ortaya çıkarılan bir değeri ifade eder.

IQ testleri zeka seviyesini ölçen ve mantıksal aklı ortaya çıkaran testlerdir. Daha çok çocuklara uygulanır. Çocukların zeka seviyelerine göre yeteneklerinin yatkınlıkları ölçülür. Eğitim ve öğretim programları çocuklar için bu belli düzeylerde bu amaç ve sonuçlara göre düzenlenir.

Normal bir insanın IQ seviyesi yani zeka seviyesi ve mantıksal aklı 91 – 110 arasında bir değer çıkması gerekir. Belli zeka sorularına vereceğiniz ve hemen her yerde bulabileceğiniz IQ testlerini uygulayarak siz de IQ seviyenizin kaç olduğuna bakabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gulson dedi ki:

  songul senin ben iq

 2. merve dedi ki:

  bu adresle iq testi yapabilirsiniz

 3. taner dedi ki:

  ne çözdünüz acaba 2×2= gibimi

 4. SONGÜL dedi ki:

  Ama bende 150 ve 130-140 cikti bu dogrumu acaba

  1. Anonim dedi ki:

   Songül hangisi bi karar ver

  2. Ahmet Can dedi ki:

   Evet Songül bir karar ver.😊

  3. Anonim dedi ki:

   Songül karar verdin mi ?

  4. Anonim dedi ki:

   Bunun olması imkansız çünkü dahi olman için 140 IQ’nun olması lazım 150 IQ’un olsa neredeyse Einstein’a yakın olur ve bir çok ünlüden daha zeki olurdun örnek olarak Adolf Hitler IQ düzeyi 140 civarında,bir dahi olamazsın en azından 130 IQ’ya sahip bile olamazsın çünkü buna sahip olsaydın burada sormazdın muhtemelen sallıyorsun ya da internetten IQ testi yaptınki bu testtede salladın yada 1+1,2+2 gibi sorular sordular,okey?.

Yorum Yaz