Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Niçin 23 Nisanı Kutluyoruz

Niçin 23 nisanı kutluyoruz hakkında bilgi kısaca

23 Nisan günü dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’de çocuk bayramı olarak kutlanıyor. Peki 23 Nisan’ın kutlanmasının nedeni nedir? Atatürk 23 Nisan 1920’de meclisin açıldığı günü Türk ve dünya çocuklarına armağan etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. İnsanlık için çok büyük bir önemi vardır. Dünyanın birçok yerinde coşkuyla kutlanan çocuk bayramı, dünya nüfusunun dörtte birinden fazlasını oluşturan çocuklar için en önemli bayramlardan biridir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımıza Atatürk’ün bir hediyesidir. Çocuklar yarınların yetişkinleridir ve onlar bayramlarını en güzel şekilde kutlarlar. Okullarda, stadyumlarda, törenlerle ve şenliklerle bayramlarını doyasıya yaşarlar. Ve bu bayramı onlara armağan eden Ata’larını anarlar.

indir (3)

Niçin 23 Nisan Bayramını Kutluyoruz Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Başak dedi ki:

  Neden hediye etmiş bu kadar mı ??? Bu bir neden değil ki !!!!

 2. Melek dedi ki:

  Hayran kaldım

 3. öznur dedi ki:

  23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını niçin kutluyoruz çünkü TBMM açılmış ve Atatürk bugünü çocuklara armağan etmiş.

 4. hakan dedi ki:

  Kurtuluş Savaşı hakkinda düşünceniz nelerdir

 5. Anonim dedi ki:

  Atatürk 23nisani neden hediye etti

 6. Anonim dedi ki:

  Atatürk 23 nisani neden çocuklara hediye etti

 7. Anonim dedi ki:

  Türkiye Büyük Millet Meclisi hakkında bilgi

 8. esma dedi ki:

  23 nisan neden kutlanir?

 9. reyhan dedi ki:

  Merak edenler 23 nisanı niçin kutluyoruz biliyor musunuz? Çünkü saltanatın kalkıp yerine millet egemenliğinin geldiği TBMM’nin açılış günü. Ayrıca Atatürk bu günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

 10. mehmet dedi ki:

  ben kutlamalarda 23 nisanı niçin kutluyoruz konusunda yazı okuyacağım bir de benim bulmamı istedi öğretmen bu olur sanırım.

Yorum Yaz