Mourner İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Mourner İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Mourner Nedir?

Mourner, Türkçe karşılığı “yasa tutan kişi” olan İngilizce bir kelime olarak kullanılır. Genellikle bir ölüm olayı sonrasında acı ve üzüntüyle dolu olan kişiyi tanımlamak için kullanılır.

Örnek Cümleler:

1. The mourner couldn’t hold back her tears during the funeral ceremony. (Yasa tutan kişi cenaze töreni sırasında gözyaşlarını tutamadı.)
2. As a mourner, it’s important to express your condolences to the family of the deceased. (Yasa tutan biri olarak, ölen kişinin ailesine taziyelerinizi ifade etmek önemlidir.)
3. The mourners gathered at the cemetery to say their final goodbyes. (Yasa tutanlar son vedalarını söylemek için mezarlıkta toplandılar.)
4. The mourner was so devastated by the loss of her husband that she couldn’t leave her house for weeks. (Yasa tutan kadın kocasının kaybından o kadar yıkılmıştı ki haftalar boyunca evinden çıkamadı.)
5. The church was filled with mourners who came to pay their respects to the deceased. (Kilise ölen kişiye saygılarını sunmak için gelen yasa tutanlarla doluydu.)
6. The mourner was comforted by the words of the priest during the funeral service. (Cenaze töreni sırasında rahibin sözleriyle yasa tutan kişi teselli buldu.)
7. The mourners wore black to show their respect for the deceased. (Yasa tutanlar ölen kişiye saygılarını göstermek için siyah giyindiler.)
8. The mourner couldn’t believe that her best friend had passed away. (Yasa tutan kişi en yakın arkadaşının öldüğüne inanamıyordu.)
9. The mourners were silent as the coffin was lowered into the ground. (Tabut toprağa indirilirken yasa tutanlar sessizdi.)
10. The mourner wrote a heartfelt message in the condolence book. (Yasa tutan kişi taziye defterine samimi bir mesaj yazdı.)
11. The mourner’s grief was palpable as she hugged the deceased’s family members. (Yasa tutan kişinin üzüntüsü, ölen kişinin aile üyelerine sarılırken hissedilebiliyordu.)
12. The mourner lit a candle in memory of the deceased. (Yasa tutan kişi ölen kişinin anısına bir mum yaktı.)
13. The mourners exchanged stories about the deceased, remembering the good times. (Yasa tutanlar ölen kişiyle ilgili hikayeler anlattı, iyi zamanları hatırladılar.)
14. The mourner found solace in the support of her friends and family. (Yasa tutan kişi arkadaşları ve ailesinin desteğinde teselli buldu.)
15. The mourners sang a hymn together in honor of the deceased. (Yasa tutanlar ölen kişiye say

  1. The mourner felt a deep sense of loss as she looked at the empty chair where her husband used to sit. (Yasa tutan kişi kocasının oturduğu boş sandalyeye bakarak derin bir kayıp hissetti.)
  2. The mourners laid flowers on the grave as a sign of respect. (Yasa tutanlar saygı göstergesi olarak mezara çiçekler bıraktılar.)
  3. The mourner wrote a eulogy to honor the life of the deceased. (Yasa tutan kişi ölen kişinin hayatını anmak için bir övgü yazdı.)
  4. The mourner’s heart was heavy as she watched the coffin being carried to the hearse. (Yasa tutan kişinin kalbi, tabutun cenaze arabasına taşınırken ağırdı.)
  5. The mourner found comfort in the memories she shared with the deceased. (Yasa tutan kişi ölen kişiyle paylaştığı anılarda teselli buldu.)

(Hepsini bold ve mavi yazdım)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.