Monika Simonoviç Kimdir

Monika Simonoviç Yakalandı !!!!

'Bebek yüzlü canavar' yakalandıBosna savaşında işlediği suçlardan aranan ve ”bebek yüzlü canavar” olarak adlandırılan Monika Simonoviç gözaltına alındı.

Bosna savaşı (1992-1995) sırasında işlediği savaş suçlarından aranan ve ”bebek yüzlü canavar” olarak adlandırılan Monika Simonoviç’in gözaltına alındı.

Bosna-Hersek’in Brçko kentinde 1992’de kurulan ”Luka” esir toplama kampında işlediği korkunç suçlar nedeniyle, mağdurlar arasında ”bebek yüzlü canavar” olarak adlandırılan ve 18 yaşında genç bir kız olarak işlediği savaş suçlarından aranan Monika Simonoviç (38), Priyedor’da nikahsız eşi ve çocuğu ile yaşadığı evinde yakalandı.

Brçko polisinin sözcüsü Halid Emkiç, yaptığı açıklamada, Monika Simonoviç’in gece saatlerinde Priyedor’da yakalandığını ve daha sonra Brçko’ya getirildiğini kaydetti.

Emkiç, daha önce Bosna-Hersek dışında kaldığı düşünülen, ancak istihbarat servislerinin Simonoviç’in Priyedor’da ikamet ettiğini tespit etmesi üzerine, düzenlenen operasyonla yakalandığını bildirdi.

Eski Yugoslavya’da işlenen savaş suçları için Lahey’de kurulan mahkemece 2001 yılında 40 yıl hapis cezasına çarptırılan Goran Jelisiç’in savaş sırasındaki ”kız arkadaşı” olarak da hatırlanan Simonoviç, Luka toplama kampında Boşnak esirlere yönelik dayak, işkence gibi suçlar işlediği belirtiliyor.

İşlediği savaş suçlarından dolayı 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Simonoviç’in kardeşi Konstantin Simonoviç de Bosna-Hersek’in Foça kentinde cezaevinde bulunuyor.

Monika Simonoviç Hayatı , Monika Simonoviç Kimdir , Monika Simonoviç Ne Yapmıştır , Monika Simonoviç Hakkında Bilgi , Bebek Yüzlü Canavar Monika Simonoviç

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.