Misread İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Misread İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Türkçe Anlamı: Misread (Yanlış okumak, yanlış anlamak)

Misread kelimesi İngilizcede bir cümle veya metin okunurken yanlış okuma veya yanlış anlama durumunu ifade eder. Aşağıda misread kelimesinin kullanımını gösteren örnek cümleler bulunmaktadır.

 1. I misread the instructions and ended up cooking the wrong dish. (Ben talimatları yanlış okudum ve yanlış yemeği pişirdim.)
 2. She misread my intentions and thought I was trying to deceive her. (O, niyetlerimi yanlış anladı ve onu aldatmaya çalıştığımı düşündü.)
 3. The student misread the exam question and gave the wrong answer. (Öğrenci sınav sorusunu yanlış okudu ve yanlış cevap verdi.)
 4. The doctor misread the patient’s symptoms and prescribed the wrong medicine. (Doktor hastanın belirtilerini yanlış okudu ve yanlış ilaç reçete etti.)
 5. He misread the situation and thought everything was under control. (O, durumu yanlış anladı ve her şeyin kontrol altında olduğunu düşündü.)
 6. The news article misread the public’s opinion and caused a backlash. (Haber makalesi halkın görüşlerini yanlış okudu ve tepki yarattı.)
 7. She misread the weather forecast and wore the wrong outfit. (O, hava tahminini yanlış okudu ve yanlış kıyafet giydi.)
 8. The investor misread the market trends and made a poor investment. (Yatırımcı piyasa trendlerini yanlış okudu ve kötü bir yatırım yaptı.)
 9. The politician misread the mood of the electorate and lost the election. (Politikacı seçmenlerin ruh halini yanlış okudu ve seçimi kaybetti.)
 10. He misread her body language and made an unwanted advance. (O, onun beden dilini yanlış okudu ve istenmeyen bir adım attı.)
 11. The translator misread the context and made a mistranslation. (Tercüman bağlamı yanlış okudu ve yanlış çeviri yaptı.)
 12. The comedian misread the audience and his jokes fell flat. (Komedyen seyirciyi yanlış okudu ve şakaları havada kaldı.)
 13. She misread the label on the bottle and drank something she was allergic to. (O, şişedeki etiketi yanlış okudu ve alerjik olduğu bir şey içti.)
 14. The teacher misread the student’s potential and underestimated their abilities. (Öğretmen öğrencinin potansiyelini yanlış okudu ve yeteneklerini küçümsedi.)
 15. The contractor misread the blueprints and built the wrong structure. (Müteahhit planları yanlış okudu ve yanlış yapı inşa etti.)
 16. The detective misread the evidence and arrested the wrong suspect. (Dedektif delilleri yanlış okudu ve yanlış ş

üpheliyi tutukladı.)
17. The journalist misread the source and published inaccurate information. (Gazeteci kaynağı yanlış okudu ve yanlış bilgi yayınladı.)

 1. He misread the map and got lost in the wilderness. (O, haritayı yanlış okudu ve vahşi doğada kayboldu.)
 2. The musician misread the sheet music and played the wrong notes. (Müzisyen nota kağıdını yanlış okudu ve yanlış notalar çaldı.)
 3. The athlete misread the coach’s instructions and made a critical mistake in the game. (Sporcu antrenörün talimatlarını yanlış okudu ve oyunda kritik bir hata yaptı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.