Mısır’da Kaç Tane Piramit Vardır

Mısır Piramitleri Kaç Tanedir hakkında bilgi kısaca, Mısır’da Kaç Tane Piramit Vardır.

Pek çok medeniyet Mısır’dan gelip geçmiştir. Pek çokları burayı mesken tutmuştur. Yani Mısır’da pek çok tarihi kalıntı mevcuttur. Araştırmacılar burada yürüttükleri çalışmalarda piramitlerin yapılışı hakkında hiçbir bilgiye ulaşamamıştır. Piramitlerin o dönemde yapılmış olması imkansız gibi durmaktadır. Piramidin yapıldığı taşlardan her biri 20 ton ağırlıktadır. Yapımını üstlenen mühendisler bittikten sonra öldürülmüştür çünkü aynısının yapılması istenmemektedir. Rivayete göre durum budur.

100’den fazla piramit bulunduğu kesin olan Mısır’da 118 piramit olduğu iddialar arasındadır. Bunlar firavunların mezarlarıdır. Ayrıca değerli eşyaları da buralarda saklanmaktadır. İmhotep’in piramiti bunlardan en eskisidir ve 3. Hanedan döneminden kalmadır.

Keops piramidi en ünlülerinden biridir. Bunun yapımı 20 yıl almıştır. Çok fazla gizemli olaylar söz konusu olmuştur. Normalde taş levhalar ile çevresi kapanmıştır fakat günümüze gelene kadar bunlar sökülmüştür. Kralın, kraliçenin odalarının bulunduğu ve bir de yeraltı odası bulunduğu bilinmektedir. Yani 3 bölümden oluşmaktadır.

misir_1

Mısır’da Kaç Tane Piramit Vardır Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.