Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Mermercilik ve Mermer Teknolojisi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümü Tanıtımı:

Bu programda yer bilimlerinin özellikle maden ve ekonomik jeolojinin önemli bir konusu olan mermerlerin ve parlatılabilir sert taşların endüstriyel olarak aranıp çıkarılması ve değerlendirilmesi için gerekli teknik bilgilerle donatılmış ara elemanların yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Programın Amacı: Mermer teknolojisi programının amacı, mermer ocaklarında ve mermer fabrikalarında, mermer üretimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Mermer teknolojisi programında matematik, fizik (mekanik ve mukavemet), tasarı geometri, teknik resim, mermer işleme makineleri, malzeme bilgisi, mermer montajı, mermer sanatsal tasarımı, mimarlık ve mermer gibi dersler okutulur ve 60 gün uygulama yaptırılır.

Gereken Nitelikler: Mermer teknolojisi alanında çalışmak isteyen kimselerin matematik ve geometride başarılı, gözlerini ve ellerini eşgüdüm halinde kullanabilen, uzay ilişkilerini görebilme yeteneği güçlü, bedence dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mermer teknolojisi programını bitirenlere “Mermer Teknikeri” ünvanı verilir. Mermer teknikeri mermerin ve kesilip parlatılabilen sert taşların doğadan bloklar halinde alınıp fabrikalarda plakalar halinde kesilmesi ve atölyelerde işlenip sanat değeri olan ürünler haline getirilmesi işlerinde jeoloji ve maden mühendislerine yardımcı ara eleman olarak görev yaparlar.

Çalışma Alanları: Mermer teknikerleri, mermercilik sektöründe ocak üretimi, fabrikalarda mermerin işlenmesi, inşaat alanında mermerin montajı ve mermer atölyelerinde sanat ağırlıklı çalışma alanlarında iş bulabilir.

Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Nedir, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Ne İş Yapar, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Maaşları, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi İş İmkanları, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi İş Çalışma Alanları, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Mesleği Hakkında Bilgiler, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümünün Geleceği, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümü Tercih Edilir mi, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Tanıtımı, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Mezunları Ne İş Yaparlar , Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi İş Bulma Durumu

> Mermercilik ve Mermer Teknolojisi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz