Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Haziran 2018

Meksika’nın İthal Ettiği Ürünler

400px-Mapa_Mexico_2010İthalat: Bir ülkenin kendi ülkesinde ihtiyaç olan ürünleri başka ülkelerden almasına “İthalat” adı verilmektedir.

İhracat: Bir ülkenin kendisinin ürettiği ürünlerin ihtiyaç fazlası olan ürünleri başka ülkelere pazarlamasına ya da satmasına da “İhracat” adı verilmektedir.

Günümüze baktığımızda ülkeler arasında ithalat ve ihracat ilişkileri oldukça gelişmiştir ki nitekim; ülkeler arasındaki ithalat ve ihracat gibi ekonomik ilişkiler de ülkelerin ilişkilerini geliştirir toplumlar arasında kültürel etkileşimler olur çünkü ülkeler birbirleri ile ticari ilişkiler içine girdiğinde birbirlerinin kültürünü öğrenirler ki bu durum eski insanların yaşadığı dönemlerde başlayan ekonomik faaliyetlerden beri böyle olmuştur.

Meksika’da ithalat konusunda oldukça gelişmiş ve bazı ürünlerde dışa bağlı olan ülkelerden birisidir. Meksika’ya baktığımızda ithal olarak aldığı ürünlerin başında; metal işleme makineleri, çelik fabrikası ürünleri, tarım makineleri, elektrik ekipmanları, araba montaj parçaları, motorlu araçlar, uçaklar için yedek parça ve uçak parçaları gibi ürünler gelmektedir.

Meksika’nın yıllık ithalat gideri ise 234 milyar ABD Dolarıdır.

Meksika’nın İthal Ettiği Ürünler Konulu Yazımız Hakkındaki Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz