Medeniyet ve İnsan Kompozisyon

Bu sayfamızda medeniyet ve insan konulu metin örneğimize yer vererek bu konuda kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

İçinde bulunduğumuz dünya her geçen gün gelişen, gerek teknoloji gerekse sosyal açıdan oldukça ileri düzeyde bir dünyadır. Yaşadığımız evrenin tüm imkânlarından faydalanarak bunlara uyum sağlamaya ise medeni olmak adı verilmektedir.

Bir insan evrende bulunan tüm imkânlardan, tüm yeniliklerden faydalanmayı bilmelidir. Bu yeniliklere uyum sağlamayan, her zaman geçmişin fikirleri doğrultusunda hareket eden insanlar medeniyetten uzak kalacaktır. Bazen medeni olduğu ileri sürülen şeyler bize ters gelebilir, ancak bunlara önyargı ile yaklaşmadan önce mutlaka onları incelemek ve ona göre fikir ileri sürmek gerekmektedir.

Medeniyetten uzak olan bir kimse sosyal açıdan da geri planda kalacaktır. Çünkü medeniyet gelişmişlik, medeniyet çağı yakalamak hep yeniyi öğrenmek demektir. Medeniyet her şeyden önce diğer insanlarla uyum içinde yaşamak ve onlara saygılı olmak gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Medeniyet ve İnsan İlişkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

9 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.