Matematik Ve Geometriye Nasıl Çalışılır

Ülkemizde özellikle liselerde Matematik ve Geometri dersini yapabilen öğrenci sayısı oldukça azdır. Öğrenciler genellikle bu derslere tam olarak yoğunlaşamayıp, bu derslerde tam olarak başarıyı elde edememektedir. Matematik ve Geometri dersleri ezbere veya bakmaya yönelik dersler değildir. Bu yüzdende bu derslere çalışırken farklı bir bakış açısı kullanmak gerekir. Matematik ve Geometri dersine çalışırken ilk olarak işlemsel kabiliyetiniz olması gerekir. Bu kabiliyet ise temelin sağlamlaşması ile oluşur. Kişi ders sırasında konuları tam olarak dinler ve düzenli tekrarlarını yaparsa bu kabiliyeti kusursuzlaştırır. Sadece dört işlemlerle yapılabilen problemli testler kullanılarak da işlem kabiliyetinizi belirli bir seviyeye kadar çıkartabilirsiniz. Böylelikle de geometri ve matematik derslerinden hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. İşlem kabiliyetine sahip olduktan sonra ise bu derslerle ilgili asıl çalışmaya başlayabilir.

matematik

Asıl çalışmada yapmanız gereken konu çalışmaları ve test çözümleridir. Matematik ve Geometri süreklilik isteyen dersler olduğu için günlük çalışma ve günlük test çözmek gerekir. Kişi okulda işlediği konuları ve çözdüğü örnekleri tekrar tekrar okuyup, konu testleri çözmelidir. Geometriye özel olarak çalışan kişilerde görsel hafızasını güçlendirebilmek için soruları üç boyutlu düşünüp, çözmeye çalışmalıdır. Soruları farklı boyutlarda inceleyip, sürekli test çözmesi gerekmektedir. Bu derslerde temel çok önemli olduğundan geçmiş dönemin konuları da zaman zaman tekrar edilmeli ve bol bol genel testler çözülmelidir. Sınav sürecine kadar testlerde pratikleşmeli ve konuların temeli sağlamlaştırılmalıdır.

derszamani.net

1 yorum

  1. ygs sınavına hazırlanırken dersleri tek tek mi bitirsek verimli olur yoksa hep dersten bi konu çalışıp mi ilerlesek ne olur yardımcı olun evde çalışıyorum önce mat bitirsem hızlı bi şekil de sonra cog falan mi çalışsam

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.