Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2018 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Marka İletişimi başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Marka İletişimi Taban Puanları ile Marka İletişimi 2017 üniversite kontenjanlarını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversite yerleştirme puanlarına göre ÖSYM tarafından yayınlanmış olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu puanları göz önünde tutmalıdırlar.

2018 2019 Marka İletişimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ile Kontenjanları:

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) 2018 Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi(Açıköğretim) TYT 500 195.55952

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Marka İletişimi Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Marka İletişimi Bölümü Olan Üniversiteler, 2 İki Yıllık Marka İletişimi Puanı 2018, Marka İletişimi Puan Türü, Marka İletişimi Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir

Marka İletişimi Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Elanur dedi ki:

  Sadece 1 okulda mi bu bolum mevcut

 2. Elif nur dedi ki:

  Gazi üniversitesi’nde Endüstriyel tasarım mühendisliği okuyorum. İkinci üniversite olarak marka iletişimine yazıldım. Umarım iş hayatımda bana kolaylık sağlar ve birbiriyle uyumlu bir çift olurlar ??

 3. Dilara dedi ki:

  Tercih sonucu böyle Bölüm oldu fakat nasıl kayıt yapcam? İzmirde oturuyorum sınava nerde gircem hiç bi bilgim yok . Bu konu hakkında bilgisi olanlar geri donse ?

 4. ceyda dedi ki:

  ben bu sene bu bölümü tercih etmeyi düşünüyorum bölümle ilgili bilgisi olan bu bölümü okuyan var mı ?

  1. hayriye dedi ki:

   Birçok kaynağa göre bölüm mezunları üretim ya da hizmet sektörlerindeki reklâmcılık, halkla ilişkiler gibi alanlarda rahatlıkla iş bulabilirler. Ben şahsen bu konuda hemfikir değilim. Çünkü üreten ister bir şahıs olsun ister bir kuruluş olsun neticede hitap edilen kitlenin konumu aynıdır. Bu hizmet sektörleri için de geçerlidir. Bilgisayar satışı yapan bir mağaza yok; birçok mağaza var. Domates üreten bir kesim yok; birçok kesim var. İyi domatesi herkes üretemiyor. İyi hizmeti herkes veremiyor. Bu durumda doğabilecek rekabet ortamında marka iletişimi konusunda iyi olan kazanacaktır.

   1. Dilara dedi ki:

    Hayriye hanim nasıl kayıt yaptrrdnz

  2. chong dedi ki:

   Marka iletişim bölümü ile ilgili bilgisi olan veya okuyanlar var mı yardım ltfen

   1. canan dedi ki:

    ben şu anda okumaktayım.çok memnunum.kimsenin bilgisi olmadığı için bölümdeki öğrenci sayısı çok az..Türkiyede bir okulda olan bir bölüm olduğu için iş konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Ayrıca reklam ajansı,halkla ilişkiler,pazarlama ve marka yönetimi bölümlerini iş bulmak mümkün.diyelim halkla ilişkiler okudun,mezun olunca sadece halkla ilişkiler yapacaksın.ama burdan mezun olunca birbirine bağlı birçok alanın olacak.

    1. fyza dedi ki:

     peki özel sektörde mi iş imkanı daha fazla yoksa kamudada imkan var mı? iş alanları kısıtlımı?

Yorum Yaz