Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2021

Londra 2012 eskrim

Londra 2012 eskrim , Londra 2012 eskrim logosu

30 Temmuz 2012 günü için Londra 2012 Eskrim Google Doodle

Arama motoru devi Google Londra 2012 Olimpiyatları için her güne bir Doodle yapmaya devam ediyor. 30 Temmuz 2012 Pazartesi günü için Eskrim spor dalına ait logo yayınlandı. Google’ın Londra 2012 Olimpiyatları Eskrim Müsabakaları için yapmış olduğu Doodle aşağıda görülmektedir.

Londra 2012 Eskrim Google Doodle

Eskrimde 3 ana dal bulunmaktadır. Yarış programlarında görmüş olduğunuz ibareler genellikle İngilizce’den Türkçe’ye çevrilmediği için tam karşılıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Foil – Flöre
Sabre – Kılıç
Epe – Epe

Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında Eskrim müsabakaları hem Erkeklerde hem de Bayanlarda 28 Temmuz ile 5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Türkiye Eskrim dalında Londra 2012 olimpiyatlarına herhangi bir sporcu gönderememiştir.

Londra 2012 Olimpiyat oyunlarında eskrim müsabakaları Excel Sergi Merkezinde gerçekleştirilmektedir.

Excel Sergi Merkezi

Eskrim Müsabakalarının Gerçekleşeceği Excel Sergi Merkezi

Eskrim dalında ilk altın madalyayı bayanlar Flöre’de İtalyan Elisa Di Francisca kazanmıştır.

Eskrim Sporu Hakkında Bilgiler :

Kılıç biçiminde kesici ve delici olmayan özel meçlerle yapılan spor türüne eskrim denir. Eskrim, belli başlı üç kılıç türünden oluşur. Bu kılıçlar eskrim sporunu Epe, Flöre, Kılıç dallarına ayırır.

Epe dalında kullanılan kılıç 1.10 m uzunluğunda 5 gram ağırlığındadır. Rakibin boynuyla bel arasındaki bölümüne dürtüşle “tuş” yapılır.

Flöre dalında kullanılan kılıç 1.10 m uzunluğunda 700 gr ağırlığındadır. Rakibin vücudunun herhangi bir noktasına dürtmeyle “tuş” kaydedilir.

Kılıç dalında kullanılan kılıcın uzunluğu 1.05 m, ağırlığı 500 gr’dır. Kılıcın ucuyla olduğu gibi kenarıyla davücudun herhangi bir noktasına dokunma “tuş” sayılır.

Flöre karşılaşmalarında elektrikli göstergeler de kullanılmaktadır. Eskrimde karşılaşmaların yapıldığı alanın uzunluğu 14 metre genişliği ise 2 metredir. Eskrim, 1896 Atina Olimpiyatından bu yana Modern OlimpiyatOyunları’nın resmi programı içinde yer almaktadır.

Türkiye’de eskrim sporu ilk olarak 1903 yılında askeri okullarda ders müfredatında yer alması ile başlamıştır. Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıl Türkiye Eskrim Federasyonu hemen kurulmuştur. Uluslararası arenada özellikleBalkan Oyunlarında Türk sporcularının başarıları bulunmaktadır. 2006 yılından bu yana Türkiye Eskrim Federasyonu idari ve mali yönden özerklik kazanmıştır.

Eskrim Oyunları Videosu:

[pro-player width=’550′ height=’390′ type=’video’]http://www.youtube.com/watch?v=z_1PR8iDJoQ[/pro-player]

derszamani.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz