Lodoslu ve Fırtınalı Havalarda Soba ve Kombilerin Söndürülmesi Uyarısı Niçin Yapılır?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Lodoslu ve Fırtınalı Havalarda Soba ve Kombilerin Söndürülmesi Uyarısı Niçin Yapılır?

Bu yazımızda lodoslu ve fırtınalı havalarda soba ve kombinelerin söndürülmesi uyarısı niçin yapılır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Lodoslu ve fırtınalı havalar sobalı ve kombili evler için oldukça sıkıntılıdır. Çünkü hava sirkülasyonları çok sık değişmektedir. Lodoslu ve fırtınalı havalarda, rüzgar akışları bacalardan çıkan atıkların geri girmesine ve geri basmalara neden olmaktadır. Lodoslu ve fırtınalı havalarda geri basmalar gerçekleşmektedir.

Hava akımlarının bu şekilde gerçekleşmesi sobaların ve kombilerin düzgün çalışmamasına neden olur. Sobalar ger basar ve karbonmonoksit zehirlenmelerine neden olabilir. Bunun için lodoslu ve fırtınalı havalarda uyarılar yapılmaktadır. Kombilerin çalışması bozulması ve gaz kaçakları olmasında diye de kombiler için de uyarı yapılmaktadır. Hava akımları yakıtların sirkülasyonunu etkiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Warewolf dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

  2. hava dedi ki:

    Lodoslu ve fırtınalı havalarda soba ve kombinelerin söndürülmesi için vatandaşlara uyarılar yapılır. Çünkü bu havalarda gaz veya duman eve doğru itilir bu da zehirlenmelere neden olur.

Yorum Yaz