Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Lens Nasıl Takılır – Çıkarılır Videolu Anlatım

Kontakt lens kullanımı hayatımızı her ne kadar kolaylaştırsa da , hijyen açısından dikkat istemesi de bir o kadar önemli. Nitekim insan için en önemli organlardan biri olan gözlerimizi lenslere emanet ediyoruz. Kullanımda olan günlük , haftalık ve aylık çıkarılıp takılan lensler mevcuttur. Gözün oksijen ihtiyacını karşılayabilmesi açısından lenslerin günlük çıkarılıp takılması önerilir. Böylece göz tabakası ihtiyacı olan oksijeni de dinlenerek alacaktır. Ancak piyasada , yapısında oksijen geçirgenliği bulunan madde olan çeşitli lensler haftalık ve aylık olarak da değiştirilebilir. Ancak dediğimiz gibi her akşam çıkarıp solüsyona bırakıp sabah tekrar takmak sağlık açısından tavsiye edilendir.

Peki Lens Nasıl Takılır – Kullanımı Nasıl Olmalıdır – Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Kontakt lensimizi takmadan önce ellerimizi sabunlu su ile güzelce yıkamamız gerekiyor. Kurularken de kağıt havlu kullanmamız gerekiyor. Takarken ve çıkartırken bu işlem şart ve önemli.

Normal havlu kullanmadan sadece kağıt havlu ile ellerimizi kuruluyoruz hatta sabunlu suyla iki kere yıkamanız tavsiye edilir.
Daha sonra lens solüsyonu içerisindeki lensimizi temiz işaret parmağımızla alıyoruz. Avucumuzun içinde lense uygun pozisyonu verip işaret parmağımızın ucuna alıyoruz.

Göz kapaklarımızın açık kalması için lensin olduğu elimizle alt göz kapağını, diğer elimiz ile üst göz kapağını tutuyoruz. Gözümüzü açık tutarak işaret parmağımızdaki lensi gözümüze yaklaştırıyoruz ve korneaya değmesini sağlıyoruz. Değdiği anda değil de biraz yapışmasını bekledikten sonra gözümüzü kapatıyoruz.

Video :

Kontakt lens nasıl takılır , lens nasıl çıkartılır , kontakt lens çıkarma videosu izle , Kontakt lens çıkarma metodları yöntemleri , kontakt lens çıkarma taktikleri , lens gözden nasıl çıkarılır nasıl takılır kullanımı hakkında bilgiler bu sayfada …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz