Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Lastik-Plastik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Lastik-Plastik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Lastik-Plastik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Lastik-Plastik Bölümü Tanıtımı:

Lastik-plastik programının amacı, otomobil lastiği ve plastik imalinde çalışacak ara insan gücü yetiştirmektir. Lastik teknikerleri,lastik plastik fabrikalarında ve atölyelerde çalışabilirler. Ülkemizde otomotiv endüstrisi geliştikçe lastik teknikerlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır.

Programın Amacı: Lastik-plastik programının amacı, otomobil lastiği ve plastik imalinde çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Lastik-plastik programında matematik, fizik, fiziksel kimya, teknik resim, ekonomi, iş hukuku, güzel sanatlar, plastik ve lastik teknolojisi, plastik ve lastik makineleri, proses teknolojisi, makine bilgisi gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Lastik-plastik programında okumak isteyen bir öğrencinin temel bilimlerde, özellikle kimya alanında başarılı olması, alet ve makinelerle uğraşmaktan hoşlanması beklenir. Lastik-plastik programı mezunu, fabrikada, başkaları ile işbirliği halinde çalışacağı için, kendisinin insanlarla iyi ilişkiler kurabilen bir kimse olması başarısını arttırabilir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Lastik-plastik programını bitiren bir kimse “Lastik-Plastik Teknikeri” ünvanı almaya hak kazanır. Lastik-plastik teknikeri lastik ve plastik üreten fabrikalarda lastik hamurundan motorlu araç lastiği ve plastik imali için planlanan işleri yürütür. Lastik-plastik teknikeri kimya mühendisinin gözetim ve denetimi altında çalışır.

Çalışma Alanları: Lastik-plastik teknikerleri lastik, plastik fabrikalarında ve atölyelerde çalışabilirler. Ülkemizde otomotiv endüstrisi ve plastik tüketimi geliştikçe lastik teknikerlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır.

Lastik-Plastik Nedir, Lastik-Plastik Ne İş Yapar, Lastik-Plastik Maaşları, Lastik-Plastik İş İmkanları, Lastik-Plastik İş Çalışma Alanları, Lastik-Plastik Mesleği Hakkında Bilgiler, Lastik-Plastik Bölümünün Geleceği, Lastik-Plastik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Lastik-Plastik Bölümü Tercih Edilir mi, Lastik-Plastik Tanıtımı, Lastik-Plastik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Lastik-Plastik Mezunları Ne İş Yaparlar , Lastik-Plastik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Lastik-Plastik İş Bulma Durumu

> Lastik-Plastik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. efe dedi ki:

    asıl meslegim oto lastikçisiyim mesleyimi seviyorum. ama hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorun üni. de bölüm ararken lastık ve pllastikle karşılastım… bu bölümde olmak istiyorum krıterleri okudum sadece bi kriter engelim var. o da kimya ilgili problemler nasıl yapabilirim. bu bölümü çok istiyorum özellikle arac lastik bölümünü. makinalarla çok iyiy anlaşırımda. yardımcı olabilirmisiniz acaba…

Yorum Yaz