Landlady İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Landlady İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Landlady Nedir?

Landlady, ev sahibesi veya pansiyon işletmecisi anlamına gelen bir kelime.

Örnek Cümleler:

 1. The landlady was very kind and helpful throughout my stay. (Ev sahibesi kaldığım süre boyunca çok nazik ve yardımseverdi.)
 2. I have to pay rent to my landlady every month. (Her ay kirayı ev sahibeme ödemem gerekiyor.)
 3. My landlady lives on the first floor of the building. (Ev sahibem binanın birinci katında yaşıyor.)
 4. The landlady has asked us not to make too much noise after midnight. (Ev sahibemiz gece yarısından sonra çok fazla gürültü yapmamamızı istedi.)
 5. The landlady was upset when she found out that we had a pet in the apartment. (Ev sahibemiz dairede bir evcil hayvanımız olduğunu öğrenince üzüldü.)
 6. My landlady is always quick to respond to any problems we have with the apartment. (Ev sahibemiz dairede yaşadığımız herhangi bir sorunla ilgili her zaman hızlı bir şekilde yanıt verir.)
 7. The landlady has given us permission to use the garden behind the house. (Ev sahibemiz bize evin arkasındaki bahçeyi kullanma izni verdi.)
 8. The landlady is planning to renovate the kitchen next month. (Ev sahibemiz gelecek ay mutfakta tadilat yapmayı planlıyor.)
 9. My landlady doesn’t allow smoking inside the apartment. (Ev sahibemiz daire içinde sigara içmemize izin vermiyor.)
 10. The landlady is very particular about keeping the common areas clean and tidy. (Ev sahibemiz ortak alanların temiz ve düzenli tutulmasına çok özen gösteriyor.)
 11. Our landlady is a retired school teacher. (Ev sahibemiz emekli bir öğretmen.)
 12. The landlady is always available to answer any questions we have. (Ev sahibemiz her zaman sorularımızı cevaplamak için hazır.)
 13. The landlady is responsible for fixing any issues with the plumbing or electrical systems in the apartment. (Ev sahibemiz dairedeki su t

esisleri veya elektrik sistemleriyle ilgili herhangi bir sorunu çözmekle sorumlu.)
14. The landlady has a strict no-party policy in the apartment. (Ev sahibemiz dairede kesinlikle parti yapılmaması kuralını uyguluyor.)

 1. My landlady provides clean bed linens and towels every week. (Ev sahibemiz her hafta temiz yatak çarşafları ve havlular sağlıyor.)
 2. The landlady lives in the same building as us, so she’s always nearby if we need anything. (Ev sahibemiz bizimle aynı binada yaşadığı için herhangi bir şeye ihtiyacımız olduğunda her zaman yakındadır.)
 3. The landlady is very understanding when it comes to unexpected financial difficulties. (Ev sahibemiz beklenmedik mali zorluklarla karşılaşıldığında çok anlayışlıdır.)
 4. Our landlady has a cute little dog that sometimes comes to visit us. (Ev sahibemiz bazen bizi ziyaret eden sevimli bir köpeği var.)
 5. The landlady has put up a notice in the lobby about a planned power outage next week. (Ev sahibemiz gelecek hafta planlanan bir elektrik kesintisiyle ilgili lobide bir duyuru yayınladı.)
 6. My landlady is very friendly and always greets me with a smile. (Ev sahibemiz çok samimi ve her zaman gülümseyerek karşılıyor.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.