Kuşlar Nasıl Uçar

Kuşlar nasıl uçuyor, kuşlar nasıl uçar vikipedi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kuşlar aktif uçma özelliğine sahip olan tek canlı türüdür. Kuşların rahat bir şekilde uçmasını sağlayan en önemli etken ise kuşların kanatlarıdır.

Kuşların uçma özelliği olduğu sebebiyle diğer canlılara göre bir çok farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikller de kuşların uçmasını kolaylaştıran nedenlerdir.

Kuşlarda öyle bir vücut yapısı vardır ki bu vücut yapısı uçuş özelliğine ortam hazırlamaktadır. Kuşlar oldukça hafif canlılardır. Kuşlar omurgalı hayvanlar olduğundan dolayı kemikli canlılardır ve kuşların ağırlıklarının az olması için kemiklerinin içi boş olarak yaratılmıştır ayrıca kuşların vücutlarının belli başlarında hava keseleri yer almaktadır. Bununla birlikte kuşların dışkıları da sıvıdır bu durum da kuşların vücut ağırlığını oldukça azaltmaktadır ve kuşların uçması böylece daha da kolaylaşmaktadır.

Kuşların özellikle kanat kısımlarındaki tüyler olmak üzere aslında tüm tüyleri oldukça hafiftir ve kuşların tüyleri de kuşların uçmalarına yardımcı olur.

Kuşlar Nasıl Uçar, Kuşlar Nasıl Uçuyor Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.