KPSS’de Matematik Soruları Zor mudur – Zorluk Derecesi Nedir

KPSS Matematik Zor mudur, KPSS Matematik Zorluk Derecesi Nedir, KPSS’de Matematik Dersi Nasıl Çalışılır, KPSS Matematik Dersi Kolay mıdır, KPSS Matematik Çalışma Yöntemleri

Daha önceki yıllarda KPSS’de sorulan matematik soruları denildi mi, herkeste şöyle birr yargı oluşurdu: Çok kolaydır…

Evet bu durum daha önceki yıllarda geçerliydi. Fakat 2010 yılına geldiğimizde artık böyle bir şeyi söylemek zor. Devlet memuru aday sayısının arttığı ve elemenin bir o kadar zorlaştığı şu ortamda ÖSYM, artık matematik sorularının zorluk derecesini arttırmış durumda. ÖSYM eleyici soruları daha önceleri tarih ve anayasa(vatandaşlık) derslerinden sorarken, günümüzde artık bu kapsama matematik dersi de alınmıştır. Öyle ki, artık KPSS’de sorulan soruların zorluk derecesini ÖSS(YGS) ile eş değer hale getirildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yine konu kapsamı olarak da, daha önceki yıllarda klasik konular(sayılar,problemler,üçgenler vs.) sorulurken günümüzde artık bir fonksiyon,polinom,kartezyen çarpım sorusuyla karşılaşıldığı zaman şaşırmamak gerekir. Bu sebeple devlet memuru adaylarının, KPSS’de en eleyici dersin şu anda matematik olduğunu unutmamaları gerekir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.