Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Kompozisyon Nasıl Yazılır

Bu sayfamızda kompozisyon nasıl yazılır sorusunun cevabını vererek kompozisyon yazmanın kuralları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Etkili bir kompozisyon yazmak için uyulması gereken birtakım kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde yazılmış olan kompozisyonun başarılı olması beklenemez.

İyi bir kompozisyon kaleme alabilmek için öncelikle kompozisyon yazılacak olan konu belirlenmeli ve bu konu üzerinde bilgi toplanmalıdır. Kişi ardından kendi düşüncelerini zihninde toplamalı ve bunlar hakkında bir sonuca ulaşmaya çalışmalıdır.

Yazılacak olan kompozisyonda giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine dikkat edilmelidir. Giriş bölümünde konu hakkında bilgi verilmeli, gelişme bölümünde konu açılmalı ve sonuç bölümünde de ana düşünce bir kez daha özetlenmelidir.

Kompozisyonda kullanılan dil açık ve anlaşılır olmalı ve anlatım bozukluğu yapılmamalıdır. Ayrıca kullanılan dilde gereksiz sözcük kullanımı ve sözcük tekrarlarının da olmamasına dikkat edilmelidir.

Etkili bir kompozisyonda iyi bir başlık da çok önemlidir. Kompozisyon yazarı konuya uygun ve etkili bir başlık bulmalıdır.

Kompozisyon Yazmanın Kuralları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz