Kitsch İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Kitsch İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Kitsch Nedir?

Kitsch, genellikle gösterişli, abartılı ve ucuz materyallerden yapılmış, estetik açıdan değersiz nesnelere veya sanat eserlerine verilen isimdir. Bu tür nesneler, moda ve trendlere uygun olmayan bir tarzda yapılmış gibi görünürler.

Örnek Cümleler:

 1. My aunt’s living room is full of kitsch figurines and ornaments. (Teyzemizin oturma odası, kitsch figürler ve süs eşyalarıyla doludur.)
 2. I can’t stand these kitschy souvenirs that are sold at every tourist spot. (Her turistik bölgede satılan bu kitsch hediyelik eşyalara dayanamıyorum.)
 3. The restaurant’s decor was so kitsch, it looked like it belonged in the 1970s. (Restoranın dekorasyonu çok kitschti, 1970’lere ait gibi görünüyordu.)
 4. I don’t like the new painting that my friend bought, it’s too kitschy for my taste. (Arkadaşımın satın aldığı yeni tabloyu sevmedim, benim zevkime göre çok kitsch.)
 5. Her outfit was covered in sequins and glitter, it was the epitome of kitsch. (Her kıyafeti pul ve simle kaplıydı, bu kitsch’ın özeti gibiydi.)
 6. The hotel room was decorated with kitsch art and gaudy furniture. (Otel odası, kitsch sanat ve gösterişli mobilyalarla dekore edilmişti.)
 7. This velvet painting of Elvis Presley is the ultimate kitsch. (Elvis Presley’in kadife tablosu, kesinlikle en büyük kitsch örneğidir.)
 8. The party decorations were so kitschy, it was hard to take them seriously. (Parti dekorasyonları o kadar kitschti ki, onları ciddiye almak zordu.)
 9. The film’s plot was overly sentimental and full of kitschy music. (Filmin hikayesi aşırı duygusal ve kitsch müziklerle doluydu.)
 10. The fashion show featured a lot of kitsch accessories, like oversized bows and plastic jewelry. (Moda şovu, büyük kurdela ve plastik mücevher gibi birçok kitsch aksesuar içeriyordu.)
 11. The hotel lobby had a kitschy statue of a giant flamingo, which was hard to miss. (Otel lobisinde, kaçırmak zor bir şekilde dev bir flamingo heykeli vardı.)
 12. The theme park had a kitsch haunted house, which was more funny than scary. (Lunaparkta, daha çok komik olan bir kitsch hayaletli ev vardı.)
 13. The artist’s work was criticized for being too kitschy and lacking originality. (Sanatçının eserleri, çok kitsch ve özgünlükten yoksun olduğu için eleştirildi.)
 14. The bar had a kitschy neon sign that said “Open 24 hours”. (Bar, “24 saat açık” yazan kitsch neon bir işaretçiye sahipti.)
 15. The vintage

store was full of kitschy clothes from the 80s, which were making a comeback. (Vintage mağazası, geri dönüş yapan 80’lerden kalma kitsch kıyafetlerle doluydu.)
16. The tourist gift shop was selling kitsch mugs and t-shirts with tacky slogans. (Turist hediyelik eşya dükkanı, kötü sözlerle süslenmiş kitsch kupalar ve tişörtler satıyordu.)

 1. The play’s set design was intentionally kitschy to create a nostalgic atmosphere. (Oyunun sahne tasarımı, nostaljik bir atmosfer yaratmak için bilinçli olarak kitsch yapılmıştı.)
 2. The art exhibit featured a mix of modern and kitschy sculptures that sparked debate among critics. (Sanat sergisi, eleştirmenler arasında tartışma yaratan modern ve kitsch heykellerin karışımını içeriyordu.)
 3. The restaurant’s menu had kitschy names for its dishes, which added to the overall theme. (Restoran menüsünde yemeklerin adları kitsch’ti, bu genel tema ile uyumlu bir hava yarattı.)
 4. The carnival game prizes were all kitschy stuffed animals that no one really wanted. (Palyaço oyunu ödülleri, kimse gerçekten istemediği kitsch dolgulu hayvanlarla doluydu.)

(Türkçe anlamlar için cümlelerin başındaki sayılar kullanılabilir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.