Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2021

Kitle İletişim Araçlarını Denetleyen Kurumlar Olmazsa Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir?

Bu yazımızda kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmazsa ne tür sorunlar yaşanabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kitle iletişim araçları insanların haberleşme ve iletişim sağlamasında etkilidir. Günümüzde haber alma ve iletişim sağlama en önemli insan ihtiyaçlarından biri olmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması için gelişen teknolojiden de yararlanılmaktadır. Günümüzde de internetin keşfi ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla kitle iletişim araçları dijital ortamda sosyal medyanın kullanılması şeklinde oluşmaktadır.

Kitle iletişim araçları resmi kurumlar tarafından denetlenmektedir. Radyo ve televizyon üst kurulu, RTÜK olarak yayınları kontrol altında tutmaktadır. Eğer bu sağlanmazsa, toplumda parçalanmalar, bölünmeler, ahlaki bozulmalar, suç oranlarının artması söz konusu olabilir. Çocuk genç, yetişkin ve yaşıların sosyal hayatı bu şekilde güvence altında bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. neşe dedi ki:

    Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmazsa pek çok sorunlar yaşanabilir. Bunların başında özel hayatın gizliliğine saygı duymama gibi sorunlar gelir. Buda toplum bireylerinin birbirlerinin hakkını gözetmeme gibi bir kaosa sokar.

Yorum Yaz