Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Karşılıksız İyilik İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda karşılıksız iyiliğin önemi hakkında bilgi vererek karşılıksız iyilik ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vereceğiz.

İnsan hayatında iyi ya da kötü birtakım davranışlarda bulunur. Ancak bu davranışların en güzeli iyi olan davranışlardır. İyilik yapmak kişiyi her zaman diğer insanlar tarafından sevilen bir insan yapar.

Yapılan iyiliğin en güzeli ve en değerlisi karşılıksız ve gizli şekilde yapılan iyiliklerdir. Çünkü bir insan iyilik yaparken bunu çıkar gözeterek yaparsa yaptığı iyiliğin hiçbir anlamı kalmaz. Hatta bu davranış karşılık beklendiği taktirde iyilik olmaktan çıkacaktır. Bu sebeple insan iyilik yaparken bunun sonunu ve yaptığı iyiliğin karşılığında elde edeceklerini hiçbir zaman düşünmemelidir.

İnsanlara çıkar gözetmeden iyilik eden kişiler toplum içerisinde her zaman sevilen insanlardır. Bu kişiler her zaman başkalarının yardımına koşmakta ve gerçek değeri olan bir davranışta bulunmaktadırlar. Bir iyilik karşılık beklendiğinde iyilik olmaktan çıkacağından insanlar iyilik yaparken bunun sonucunda ne elde edeceklerini düşünmemelidir.

Karşılıksız İyiliğin Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Omer ibrahim dedi ki:

  Çok güzeldir

 2. elif dedi ki:

  Bence her şey güzel karşılıksız iyilik yapmak kompozisyon harika.

 3. yumiyoshimo dedi ki:

  karşılıksız yapılan iyilik düşman kazandırır.hic kimse baska birine borçlu olarak yaşamaktan haz duymaz. insanlara iyilik yapacaksanız karşılıgında onlardan bir sey bekleyin.

 4. nazlıcan dedi ki:

  bence böyle önemli bir konu bu kadar kısa cümlelerle anlatılmamalıydı tamam güzel ama çok kısa işime yaramadıııı

  1. murat dedi ki:

   adamlar yapmış yani

  2. mine dedi ki:

   bu yazı fazlasıyla işime yaradı hazırlayanların emeğine sağlık teşekkür ederim.

Yorum Yaz