Kargalar Ötmeye Başlarsa Bülbüller Susar Anlamı

Günlük hayatlarında diğer insanlarla beraber yaşayan insanlar sürekli birbirleri ile iletişime girerler ve böylece birbirlerinde etkiler bırakırlar. İnsanların birbirlerine karşı olan etkilerini anlatan bir çok söz söylenmiştir. Bu yazımızda size sözlerden birisi olan kargalar ötmeye başlarsa bülbüller susar kompozisyon örneğimizi hazırladık.

Kimi insan insanlarla kurduğu diyaloglarda düşüncesiz ve patavatsız yani yersiz konuşur ve bu kişileri kimse dinlemek istemez ve cevap da vermez. Kimi insanlar ise düşünerek ve karşılarındaki insanı kırmamaya çalışarak konuşur. Böyle kişiler de çevreleri tarafından büyük bir saygı ve hayranlıkla dinlenir.

Cahil ve patavatsız olarak düşünmeden konuşan insanlar kargaya benzetilir. Çünkü kargaların da sesleri rahatsız edicidir ve hiç kimse dinlemek istemez. Aynı şekilde güzel, kibar, nazik ve düşünceli konuşan kişiler de bülbüle benzetilir, bu kişiler cahil ve kendini bilmeyen kişiler konuştuğunda onlara cevap verme gereği bile duymazlar ve susarlar. İşte bu diyaloglar için “Kargalar ötmeye başlarsa bülbüller susar” atasözü kullanılır.

Kargalar Ötmeye Başlarsa Bülbüller Susar Anlamı Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.