Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2021

Karadeniz Bölgesinde Ekonomik Faaliyetleriyle Ön Plana Çıkan Bir İş Adamının Çalışmaları ile İlgili Bilgi

Karadeniz bölgesinde ekonomik faaliyetleriyle kendini gösteren bir iş adamının yaptıkları hakkında bilgi kısaca,  Karadeniz bölgesinde ekonomik faaliyetleriyle ön plana çıkan bir iş adamının çalışmaları.

Karadeniz bölgesi çay ve fındık üretimine ek olarak tütün üretiminde de ilk sıralarda gelmektedir.

Serkan Bey bu bölgede çay üretimi sektöründe çalışan iş adamlarından biri. Komisyoncu tarzında bir işe sahip olan Serkan Bey bölgedeki çiftçilerin topladıkları çayı satın alıyor ve fabrikalara satıyor.

Onlarca köyden çay satın aldığını belirten Serkan Bey öncelikle çiftçilerin kendisine getirdiği çayları kalitesine göre sınıflandırdığını belirtiyor. Bundan sonra uygun bir ödeme yaptığını ve bunu haftalık olarak yaptığını söylüyor. Fabrikalar da kendisine haftalık olarak ücret ödüyor.

Bu kadar kaliteli çay üretiminin mevcut olmasına rağmen Karadeniz Bölgesinde çay üretiminin eskisi kadar çok olmadığı belirten Serkan Bey’e bunun nedenini sorduk.

Bunun sebebi daha çok gençlerin eskisi gibi köyde kalmadıkları ve okumaya gittikleri şeklinde belirtildi. Bölge ve ülke ekonomisine çok fazla katkısı olan çay üretiminin eskisi kadar çok olmaması hepimizi üzmektedir. Artık yurt içi ve yurt dışı pazarların çay talebi karşılanamamaktadır.

Serkan Bey önemli bir girişimci ve onun yaptığı bu iş sayesinde hem köylü ücretini alıyor hem fabrika çayını alıyor hem kendisi de para kazanıyordu. Sonuçta bölge ve ülke ekonomisi büyük gelişme gösterebiliyordu.

indir

Karadeniz Bölgesinde Ekonomik Faaliyetleriyle Ön Plana Çıkan Bir İş Adamının Çalışmaları ile İlgili Bilgi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz