Kanserle Savaş Haftası Hakkında Bilgi

Kanserle Savaş Haftası Hakkında Bilgi.

1947 senesinde Ankara ilimizde Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ismindeki dernek kurulmuştur. Bu derneğin amaçları arasında doktorların eğitimini desteklemek, kanser hususunda hastaları bilinçlendirmek ve yardımcı olmak, kanser araştırmalarını desteklemek gibi maddeler vardır. Erken tanı ve tedavi süreci ile ilgili kurulduğu günden bu yana uyarılar ve bilgilendirmeler yapan derneğin pek çok çalışması bulunmakta.

Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu 1956 senesinde Nisan ayının ilk haftasını Türkiye’de Kanser Savaş Haftası olarak ilan etmişti. Bu kurumun çabası ile yine aynı sene ilk kanser hastanemiz de Ankara’da hizmete başlamıştır.

Bu hafta boyunca kanser hastalığı halka tanıtılır. Sergiler, programlar ve yayınlar yapılır. Bunun için gazete, dergi, televizyon ve internet kullanılır. Kanser ile mücadelede yeni yöntemler ve ilaçlar tanıtılır.

Halkın aydınlatıldığı ve bilinçlendirildiği bu haftada edindiğimiz bilgileri unutmamalıyız ve tüm çevremize anlatmalıyız. Özellikle erken tanının önemi konusunda bilinci kendimize ve tüm çevremize yerleştirmeliyiz.

kanser-savas-500x448

Kanser Savaş Haftası ile İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.