Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Şubat 2021

Kan Bağışının Önemi Nedir

Kan Bağışının Önemi Nedir hakkında bilgi kısaca.

Kan bağışı yardımlaşma adına büyük önem taşımaktadır. Hastanede yatan insanların kan ihtiyacı olduğunda önce bu depolanan kanlardan ihtiyaç karşılanmaktadır. İnsanlarının hayatını kaybetmemesi, hatta kendimizin böyle bir duruma düşmesi durumunda kendi hayatımızı kaybetmememiz için kan bağışında bulunmalıyız. İnsanın ne zaman kana ihtiyacı olacağı belli olmaz. Ani bir kaza sonucu bir kan bağışı tüm yaşamınızı kurtarabilir. Kan bağışlandıktan sonra bir son kullanma tarihine kadar kullanılamazsa daha fazla kullanılamaz. Bu sebeple düzenli aralıklarla kan bağışı yapmakta fayda vardır.

Bunun yanı sıra kan bağışı yaptığınızda kan ile ilgili sorunlarınız olup olmadığını da öğrenebilir, küçük bir check up yaptırmış sayılırsınız. 1 Litre kan verdiğinizde hem bu sorunlarınız varsa öğrenmiş olursunuz hem de güzel bir bağış yapmış olursunuz. Kızılay belirli merkezlerde kan bağışlarını kabul etmektedir.

Ülkemizde düzenli biçimde kan bağışı yapan insan sayısı çok azdır. Çoğu zaman ihtiyaç olduğunda kan bulunamamaktadır. Kan vermek sadece başkasına yardım etmez, sizin için de önem taşır. Çünkü insan kan verdiğinde kanı yenilenir ve bir rahatlama yaşar. Her insan bir senede 3 kez kan verebilir. Bunun bilincinde olarak düzenli biçimde kan bağışı yapmalıyız.

13232e25f6393a97c3a43385eb9506c9_1280688187

Kan Bağışının Faydaları Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mehmet ABACI dedi ki:

    Çok işime yaradı sağolun

Yorum Yaz