Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

İyilik Eden İyilik Bulur İle İlgili Kompozisyon

Eski zamanlarda söylenmiş ve üzerinden çok fazla zaman geçmiş olmasına rağmen hala çok önem verilerek kullanılan, atalarımız tarafından söylenmiş birçok söz vardır. Bu sözlere atasözü adı verildiği gibi, ders verici niteliği taşıdığı da bilinmektedir. Atalarımız tarafından söylenmiş ve bizlerin de çok önemsemiş olduğu sözlerden biri ise “İyilik eden iyilik bulur.” olmuştur. Peki bu atasözü ile ne anlatılmak istenmiş ve insanlara nasıl bir ders vermek amaç edinilmiştir? Bu atasözü hayatımızın hangi alanlarında kullanılmaktadır? Bu sorulara cevap vermek, konu iyilikse hiç de zor olmayacaktır.

Bizlerin hayatında insanı insan yapan olarak adlandırdığımız bazı erdemli davranışlar vardır. Bunlardan bir tanesi ve hatta en önemlisi iyiliktir. İyilik demek, içerisinde bulunduğu durumu iyi değerlendirmek, kendisini ve çevresindeki insanları iyi durumlar içerisine sokmak anlamına gelir. İyilik kavramı içerisinde daha birçok güzel kavram bulunur. Tüm güzel kavramların ortaya çıkmasındaki en büyük sebep şüphesiz ki iyiliktir. İnsanlar hayatlarında birçok insana ya da herhangi bir şeye iyilik yapabilir. Bu iyiliğin karşılığını ya iyilik yaptığı kişiden ya da başka herhangi bir şeyden alabilir. Burada önemli olan yapılan iyiliğin karşılıksız kapmayacağı ve iyiliğin bir gün illa ki sizi de bulacağı anlamı çıkmaktadır.

Daha güzel ve iyilik dolu bir hayat yaşamak istiyorsak, iyilik yapmaktan çekinmememiz, hatta iyilik yapabilmek için sürekli fırsat aramamız gerekmektedir.

İyilik Eden İyilik Bulur İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Çok kısa

Yorum Yaz