Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

İnternet Ne Zaman İcat Edildi Bulundu?

Aşağıda internet ne zaman icat edildi bulundu kısaca olarak ele alacağız.

İnternetin gelişmesi iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle yaşanmıştır. İnternet özellikle bilgisayar ve telefon teknolojilerinin gelişmesiyle de yaygınlaşmıştır. İlk internet çalışmaları 1960’lı yıllarda gerçekleşmiştir. Zamanla birçok kişinin bu alanda çalışma yapması bu alanda çok ismin zikredilmesine neden olmaktadır.

İnternetin keşfedilmesi 1960’lı ve 1970’li yıllarda yaşanmıştır.1962 yılında Vinton Cerf tarafından fikri ortaya konmuştur. İnternet günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle uydu teknolojilerinin gelişmesiyle kablosuz internetin de kullanılmaya başlanması hemen her işin internet üzerinden yapılmasını sağlamaktadır. İnterner, eğitim, sağlık, siyaset, iletişim, ulaşım gibi önemli hizmet alanlarında da kullanılmaktadır. İnternet en önemli insan ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zuhal dedi ki:

    Yanlış bir bilgi bu benim gittiğim bir seminerde ilk kez internet fikrini ortaya atan kişinin Leonard Kleinrock’s olduğu söylenmişti. Bu 31 Mayıs 1961 tarihinde olan bir olaymış.

Yorum Yaz