Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

İnternet diye bir şey olmasaydı ne yapardınız?

İnternet diye bir şey olmasaydı ne yapardınız? hakkında yazı. İnternet diye bir şey olmasaydı ne yapardınız?

İnternet bulunmasaydı nasıl bir yaşamımız olurdu hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda internet olmasaydı neler olurdu, nasıl bir yaşamımız olurdu beraber düşünelim.

İnternet yaşamımızdaki büyük yer kaplayan etmenlerden biridir. İnternet ile yerimizden hiç kalkmadan evren ile alakalı neredeyse bütün bilgilere ulaşabiliriz, hiç görüp gitmediğimiz yerlerin fotoğraflarına bakabilir ve banka işlemlerimizi halledip faturalarımızı ödeyebiliriz. Tek tuş ile bütün işlemlerimizi halletmemiz mümkün olur.

İnternet var olmasaydı bu imkanların hiç biri elimizde olmazdı. Ek olarak sıkıldığımız anlarda da film izleyip müzik dinlemek gibi etkinlikleri yapamazdık.

Geçmişte sayfalarca satın alıp okuduğumuz gazete ve dergiler de artık internet sayesinde elimizin altında. Gündemde olan olayları bu sayede izleyebiliyoruz.

Daha geriye gidersek mektupların yerine internet üzerinden mail yoluyla haberleşme gelmiştir. Kalem ve kağıtla yazılan mektuplar gözden düşmüş, bilgisayar ile mail atıp haberleşmeler gelmiştir. Özetle internet artık bizim için vazgeçilmez olmuştur. Küçük yaştaki çocuklar bile kapıda oyunlar oynamaktansa interneti tercih ediyorlar.

İnternet diye bir şey olmasaydı ne yapardınız? hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz