Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Temmuz 2018

İnsanlar Neden Değerlidir

İnsanlar neden değerli, insanlara neden değer vermeliyiz konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Yeryüzünde; insanlar, hayvanlar, bitkiler ve diğer canlılar olmak üzere bir çok canlı yaşamaktadır. Doğada öyle bir ekosistem vardır ki canlıların beslenmesi bir besin zinciri şeklinde meydana gelmektedir.

Yeryüzünde yaşayan tüm canlılar elbette kıymetlidir ve değerlidir. Ancak insanlar, Allah’ın yarattığı ve yeryüzünde bulunan canlıların en kıymetlisidir. Çünkü, insanlar; doğadaki canlıların en gelişmiş olanıdır. Bu nedenle de insanlar farklı ve özel varlıklardır. Allah, yarattığı tüm canlılara değer vermiştir. Ancak Allah, insanları; düşünme, karar verme ve irade sahibi birer varlıklar olarak yaratmıştır.

Diğer bir yandan doğayı ve doğadaki diğer canlıları koruyup kollayacak yine insanlardır. İnsanlar; bitkileri, hayvanları ve diğer canlıları ne kadar çok severse o canlıları o kadar çok korur bu nedenle de insan değerlidir çünkü insan değer gördüğünde çevresindeki diğer hayvanlara, bitkilere de değer gösterir ve onları sever.

Tün bu nedenlerden dolayı da insanlar değerlidir…

İnsanlara Neden Değer Verilir, İnsanlar Neden Değerlidir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz