Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

İnşaat Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve İnşaat bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İnşaat Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İnşaat Bölümü Tanıtımı:

İnşaat programının amacı, bir binanın yapımında, mimar ve mühendisler tarafından yapılan plan ve projeleri uyguluyabilen teknik elemenları ve yetiştirmektir. Mezunların, Bayındırlık ve İskan, Orman, Tarım ve Köy İşleri, Ulaştırma Bakanlıklarında, Kamu İktisadi Kuruluşları ile özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma imkanları vardır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: İnşaat programında okutulan belli başlı dersler,matematik, fizik, kimya, ekonomi, teknik bilimler,bina bilgisi, statik, betonarme gibi kuramsal; teknik resim, mimari proje, ölçme bilgisi gibi uygulamalı derslerdir. Öğrencilerin staj yapma zorunluluğu vardır.

Gereken Nitelikler: Bu bölümde okumak isteyen öğrencilerin matematik ve özellikle geometri ve fiziğe ilgi duyması, uzay ilişkileri yeteneğine, yani cisimleri düzlem üzerinde üç boyutlu görebilme yeteneğine sahip olması gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlar “İnşaat Teknikeri” ünvanını alırlar. İnşaat teknikeri mimar ve mühendisin oluşturduğu plan ve projeyi uygulayarak mimar ve mühendise en yakın yardımcılık görevini yapmanın yanında, bir binanın tasarımını, statik ve betonarme hesaplarını yapabilir ve uygulayabilir.

Çalışma Alanları: Mezunların Bayındırlık ve İskân, Orman, Tarım ve Köyişleri, Ulaştırma Bakanlıklarında, kamu iktisadi kuruluşlarında, özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma imkânları vardır. Ülkemizde bugün olduğu kadar, gelecekte de inşaat alanında yetiştirilmiş, bilgi ve beceri sahibi, uygulamacı, mimar ve mühendise yardımcı olabilecek teknik elemana, teknikere ihtiyaç duyulacaktır.

İnşaat Nedir, İnşaat Ne İş Yapar, İnşaat Maaşları, İnşaat İş İmkanları, İnşaat İş Çalışma Alanları, İnşaat Mesleği Hakkında Bilgiler, İnşaat Bölümünün Geleceği, İnşaat Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İnşaat Bölümü Tercih Edilir mi, İnşaat Tanıtımı, İnşaat Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, İnşaat Mezunları Ne İş Yaparlar , İnşaat Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İnşaat İş Bulma Durumu

> İnşaat Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sait dedi ki:

    İlk Baş ne şart bu bölümde

  2. onur dedi ki:

    Bülümler buradayım

Yorum Yaz