Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2018

İnovasyon Nedir Çeşitleri Nelerdir

Pazarlama ve teknolojik gelişmeler gibi konularda sürekli yeni fikirler ortaya atmak ve bu fikirleri geliştirmek önemli bir durumdur. Bu konularla ilgili önemli bir kavram olan inovasyon nedir örnekleri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

inovasyon-nedir-inovasyon-nedir-ve-cesitleri-nelerdir-_17512Farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bu fikirleri ortaya koymak anlamına gelen inovasyon, aynı zamanda geliştirilebilir ve yeni fikirlerin ortaya atılması konularını kapsamaktadır. Kişiler, ortaya attıkları fikirleri geliştirirler ve bu fikirlerin eksik yanları varsa daha işe yarar bir düşünceler bütünü haline getirebilirler.

Bilginin ya da bilgilerin ekonomik ve toplumsal alanda fayda sağlayabilir hale getirmesi ise inovasyon sürecidir. Bundan dolayı da bu süreç, teknik, ekonomik ve sosyal süreçlerin oluşturulduğu bir dönemdir.

ÇEŞİTLERİ:

Hizmet İnovasyonu: Bir işletme tarafından tüketiciye fayda sağlayabilecek fikirlerin ortaya atılmasını ve bu fikirlerin gelişmesini ön gören bir kavramdır.

Pazarlama İnovasyonu: Ürün ya da hizmetlerin alıcıya karşı cazip hale getirilmesi için ortaya atılan fikirler ve bu fikirlerin geliştirilmesidir.

İnovasyon Nedir Çeşitleri Nelerdir Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hoca inadi dedi ki:

    ne alaka …..

Yorum Yaz